Superszybki kompakt od Casio

Superszybki kompakt od Casio

Superszybki kompakt od Casio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.11.2013 15:51

Casio wprowadza na rynek zadziwiająco szybki, zaawansowany aparat kompaktowy.
To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość zdjęć, ale potrzebują aparatu, który mieści się w kieszeni. Nowy kompakt Casio wyposażono w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12-megapikseli i bardzo jasny (f/1.8-2.5) obiektyw z czterokrotnym przybliżeniem (ekwiwalent 28 - 112 mm dla formatu 35 mm). Układ optyczny wyposażony jest również w 5-osiową stabilizację obrazu. Na uwagę zasługuje szybkość z jaką EX-10 zapisuje obrazy.

Casio wprowadza na rynek zadziwiająco szybki, zaawansowany aparat kompaktowy. To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość zdjęć, ale potrzebują aparatu, który mieści się w kieszeni.

Nowy kompakt Casio wyposażono w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12-megapikseli i bardzo jasny (f/1.8-2.5. obiektyw z czterokrotnym przybliżeniem (ekwiwalent 28 - 112 mm dla formatu 35 mm). Układ optyczny wyposażony jest również w 5-osiową stabilizację obrazu.

Obudowa wykonana jest z lekkich stopów magnezu, a na jej tylnej części umieszczono odchylany 3,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 92. tys. punktów. Na obiektywie umieszczono pierścień, pozwalający na wygodną regulację wybranych parametrów. Aparat może łączyć się z komputerem przez wbudowany moduł WI-FI.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na szczególną uwagę zasługuje szybkość z jaką EX-1. zapisuje obrazy. W trybie fotografowania jest to aż 30 klatek na sekundę, a filmować możemy z szybkością nawet 1000 kl./s! Pozwala to tworzyć bardzo płynne filmy slow motion. Dostępna jest także opcja filmowania w rozdzielczości Full HD.
Najnowszy kompakt Casio wejdzie do sprzedaży jeszcze w listopadzie, jednak na razie będzie dostępny tylko w Japonii. Nie wiadomo kiedy mógłby pojawić się na naszym rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)