Supersonic - nowa seria pendrive’ów USB 3.0 Patriot

Supersonic - nowa seria pendrive’ów USB 3.0 Patriot

23.08.2011 14:47, aktual.: 23.08.2011 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie Patriot pojawiła się nowa seria pamięci przenośnych zgodnych z USB 3.0, wśród nich rodzina Supersonic Magnum oraz Supersonic Xpress dedykowaną mniej wymagającym użytkownikom.

Pendrive’y Patriot Memory Supersonic Magnum 6. i 128 GB dzięki zastosowaniu 8-kanałowego układu pamięci flash, potrafią osiągnąć bardzo wysokie transfery – odczyt do 200 MB/s oraz zapis dochodzący nawet do 110 MB/s. Oznacza to, że pendrive podłączony do portu USB 3.0 jest wydajniejszy od standardowych dysków 3,5” montowanych w komputerach. Wytrzymała, aluminiowa obudowa gwarantuje odporność na wstrząsy dochodzące do 15 G, zapewniając bezpieczeństwo zawartych na nim danych. Dzięki zgodności z najnowszym interfejsem USB, pendrive oferuje transfery danych do 10x wyższe, niż w przypadku poprzedniego standardu USB 2.0.

Obraz
© (fot. Patriot)

Xpress to przedstawiciel serii Supersonic, w skład którego wchodzą modele o pojemnościach 8. 16 i 32 GB. Produkty kierowane są w stronę mniej wymagających użytkowników, dla których liczy się wydajność, ale przede wszystkim niska cena. Pendrive’y wykorzystują dwukanałowy kontroler pamięci, który zapewnia wysokie transfery zarówno podczas odczytu, jak i zapisu danych. Producent zachował przy tym równowagę pomiędzy wydajnością urządzenia, a jego ceną. Modele o pojemności 8 i 16 GB cechuje odczyt danych na poziomie 50 MB/s oraz zapis wynoszący 20 MB/s. Najwyższy, 32-GB przedstawiciel posiada nieco wyższe osiągi: 60 MB/s dla odczytu oraz 25 MB/s dla zapisu.

Obraz
© (fot. Patriot)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)