Supernowoczesne pralki Samsung Crystal Blue

Supernowoczesne pralki Samsung Crystal Blue

Supernowoczesne pralki Samsung Crystal Blue
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.05.2014 15:38

W ostatnim czasie coraz częściej można było usłyszeć opinie, że pralki to urządzenia z bardzo nieintuicyjnym interfejsem. Zamiast korzystać z dziesiątek programów, większości z nas wystarczyłoby kilka, prostych opcji do wyboru. Wyzwaniu zaprojektowania bardziej przyjaznej dla użytkownika pralki postanowił sprostać Samsung.

Koreański producent zaczął od zatrudnienia grupy specjalistów ze znanym projektantem samochodów - Chrisem Bangle - na czele. Efektem ich pracy jest pozbawiony przycisków oraz reagujący na dotyk model pralki Samsung Crystal Blue (WF10H9600EW), który będzie można zobaczyć na początku maja podczas Fashion Week w Łodzi.

Nowoczesny wygląd

Nowy design w niczym nie przypomina sztywnego i ciężkiego wizerunku pralki, jaki znamy ale mierzy się ze stereotypem za pomocą obłych i delikatniejszych kształtów. Zbędne linie zostały zamienione na jednolitą powierzchnię, która integruje ze sobą wszystkie elementy. Duże drzwi są praktycznie jedynym widocznym elementem - ich prosty i opływowy kształt oraz delikatnie zakrzywione krawędzie miały stworzyć wrażenie pokrycia całej pralki miękkim jedwabiem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Interfejs dotykowy

Ciężki i rozbudowany panel kontrolny zastąpiono dużym, 5-calowym kolorowym ekranem dotykowym. Nowy interfejs zapewnia znany ze smartfonów czy tabletów sposób obsługi. Celem było sprawienie, aby korzystanie z pralki stało się nie tyle koniecznością, co wręcz przyjemnym doświadczeniem. Na ile się to udało będziemy mogli ocenić dopiero, gdy dane nam będzie skorzystać z nowego modelu osobiście. Trzeba jednak przyznać, że obietnica wprowadzenia nowych, acz powszechnych już technologii do urządzeń AGD, zdecydowanie do nas przemawia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)