Supermyśliwiec szóstej generacji

Supermyśliwiec szóstej generacji12.11.2010 11:45
Supermyśliwiec szóstej generacji
Źródło zdjęć: © Boeing

Jeszcze nie tak dawno temu amerykańskie siły powietrzne wprowadziły do służby myśliwiec piątej generacji F-22, a być może już niedługo wejdzie do niej również model F-35. Wojskowi z US Air Force nie próżnują i już teraz rozpoczęli poszukiwania następcy nowych maszyn

Amerykańskie wojsko zainteresowane jest myśliwcem szóstej generacji, o czym świadczy wysłanie wstępnego zapytania do firm lotniczych. Nowy myśliwiec taktyczny miałby zostać wyposażony w szereg zdolności. Wojsko oczekuje trwałości, dużego zasięgu oraz zdolności prowadzenia walki w różnorodnych warunkach i zróżnicowanym otoczeniu, a to wszystko przy zachowaniu "niewidzialności" całej konstrukcji.

288760273043732627
Źródło zdjęć: © (fot. Boeing)

US Air Force główny nacisk kładzie na wielozadaniowość nowej maszyny. Wymaga zintegrowanego systemu obrony przed rakietami ziemia-powietrze i atakami prowadzonymi bezpośrednio z powietrza. Ponadto oczekuje możliwości skutecznego wypełniania zadań niszczenia obiektów naziemnych, polegających na prowadzeniu bezpośredniego wsparcia lotniczego oraz izolacji powietrznej, a także misji związanych z walką elektroniczną i zwiadem.

Ciekawostką jest aspekt sterowania, które ma być również zdalne oraz wyposażenie myśliwca w broń niekinetyczną. Nowość miałby trafić do służby dopiero w 2030r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)