Super szybki pendrive USB 3.0 z pamięcią cache

Super szybki pendrive USB 3.0 z pamięcią cache

Super szybki pendrive USB 3.0 z pamięcią cache
Źródło zdjęć: © supertalent.com
11.09.2010 16:57, aktualizacja: 12.09.2010 17:47

Amerykańska firma Super Talent Technology wprowadziła do swojej oferty nowe przenośne pamięci Flash USB 3.0 – model Express RAM Cache. Nowość na tle konkurencji ma odznaczać się wyższą, nawet o 300%...

Amerykańska firma Super Talent Technology wprowadziła do swojej oferty nowe przenośne pamięci Flash USB 3.0 – model Express RAM Cache. Nowość na tle konkurencji ma odznaczać się wyższą, nawet o 300%, wydajnością podczas transferu danych. Jak to możliwe? Otóż producent zastosował w swoich nowych pamięciach Flash szybkie układy DRAM, które pełnią rolę bufora.

Takie rozwiązanie z powodzeniem od wielu lat wykorzystują producenci dysków twardych. Jak dotąd nie było ono jednak stosowane w przypadku przenośnych pamięci Flash. Pendrive Express RAM Cache został wyposażony w szybką pamięć cache DRAM o pojemności 3. MB. Nowość jest dostępna w wersji 32GB i 64GB. Całość została zamknięta w cienkiej, aluminiowej obudowie o wymiarach 87,5 mm x 25 mm x 8 mm. Ponadto zachowuje kompatybilność wsteczną, a więc współpracuje także z kontrolerami USB 2.0.

Z reguły maksymalne prędkości odczytu i zapisu danych podawane przez producentów odnoszą się do operacji na dużych plikach. W rzeczywistości często kopiujemy dużą ilość małych plików, gdzie transfery znacznie odbiegają od tych zadeklarowanych w specyfikacji urządzeń. Super Talent Technology chwali się, że dzięki zastosowaniu w Express RAM Cache systemu buforującego, skopiowanie 4. plików MP3 trwa zaledwie 5 sekund, gdy tradycyjnej pamięci zajmuje to około 13 sekund.

Cena nowych pamięci Express RAM Cache uzależniona jest od wybranej pojemności i wynosi odpowiednio 129 dolarów i 209 dolarów za wersję 32GB i 64GB. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)