Super szybki pendrive USB 3.0 z pamięcią cache

Super szybki pendrive USB 3.0 z pamięcią cache
Źródło zdjęć: © supertalent.com

11.09.2010 16:57, aktual.: 12.09.2010 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska firma Super Talent Technology wprowadziła do swojej oferty nowe przenośne pamięci Flash USB 3.0 – model Express RAM Cache. Nowość na tle konkurencji ma odznaczać się wyższą, nawet o 300%...

Amerykańska firma Super Talent Technology wprowadziła do swojej oferty nowe przenośne pamięci Flash USB 3.0 – model Express RAM Cache. Nowość na tle konkurencji ma odznaczać się wyższą, nawet o 300%, wydajnością podczas transferu danych. Jak to możliwe? Otóż producent zastosował w swoich nowych pamięciach Flash szybkie układy DRAM, które pełnią rolę bufora.

Takie rozwiązanie z powodzeniem od wielu lat wykorzystują producenci dysków twardych. Jak dotąd nie było ono jednak stosowane w przypadku przenośnych pamięci Flash. Pendrive Express RAM Cache został wyposażony w szybką pamięć cache DRAM o pojemności 3. MB. Nowość jest dostępna w wersji 32GB i 64GB. Całość została zamknięta w cienkiej, aluminiowej obudowie o wymiarach 87,5 mm x 25 mm x 8 mm. Ponadto zachowuje kompatybilność wsteczną, a więc współpracuje także z kontrolerami USB 2.0.

Z reguły maksymalne prędkości odczytu i zapisu danych podawane przez producentów odnoszą się do operacji na dużych plikach. W rzeczywistości często kopiujemy dużą ilość małych plików, gdzie transfery znacznie odbiegają od tych zadeklarowanych w specyfikacji urządzeń. Super Talent Technology chwali się, że dzięki zastosowaniu w Express RAM Cache systemu buforującego, skopiowanie 4. plików MP3 trwa zaledwie 5 sekund, gdy tradycyjnej pamięci zajmuje to około 13 sekund.

Cena nowych pamięci Express RAM Cache uzależniona jest od wybranej pojemności i wynosi odpowiednio 129 dolarów i 209 dolarów za wersję 32GB i 64GB. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)