Super+ Resolution - nowy standard jakości obrazu

Super+ Resolution - nowy standard jakości obrazu

Super+ Resolution - nowy standard jakości obrazu
Źródło zdjęć: © LG
13.09.2010 12:57, aktualizacja: 13.09.2010 13:07

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie firma LG zaprezentowała nową technologię Super+ Resolution, która wprowadza nowy standard obrazu wyświetlanego przez monitor.

Technologia Super+ Resolution, zapewniająca realistyczny, ostry obraz, została zastosowana w monitorach LG E50VR i E80. Super+ Resolution zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale także wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory.

Obraz
© Monitor LG E50VR (fot. LG)

Super+ Resolution używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu, co pozwala na skorygowanie detali na krawędziach i w cieniach, a równocześnie zmniejsza zakłócenia w postaci pasków na ekranie. Kolejnym elementem poprawiającym jakość obrazu jest filtr zakłóceń, który w dużym stopniu eliminuje zakłócenia w postaci pasków powstających w wyniku wyświetlania treści o niższej rozdzielczości. Ponadto filtr ten zmniejsza ewentualne prześwietlenie zdjęcia, dzięki czemu obraz jest czystszy i bardziej naturalny.

Kolejny element, f-engine, dokonuje retuszu obrazu wyjściowego, zwiększając współczynnik kontrastu, tak aby obraz był bardziej naturalny, żywy i barwny. Super+ Resolution klasyfikuje wyświetlane treści na trzy kategorie, Full HD, HD i SD oraz stosuje optymalny tryb przetwarzania dla każdej kategorii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)