Sun testuje sklep Java Store

Sun testuje sklep Java Store

02.06.2009 18:00, aktual.: 03.06.2009 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele firmy Sun Microsystems Inc. poinformowali o uruchomieniu testowej wersji sklepu internetowego - Java Store. Dedykowany on jest rynkowi komputerów osobistych i będzie pozwalał na dystrybucję programów tworzonych w języku Java.

Pierwsze informacje o nowej platformie (Project Vector) mającej ułatwiać kontakt twórców aplikacji tworzonych w Javie (obiektowy język programowania stworzony przez Sun Microsystems) z ich potencjalnymi użytkownikami, pojawiły się w maju. Składa się ona z dwóch komponentów:

Java Store

Strona sklepu (uruchomiono ją dzisiaj) dostępna jest obecnie w fazie beta. Póki co, oferuje do pobrania jedynie grę RuneScape oraz klienta Twittera (Twitter FX). Pod koniec roku, wraz z uruchomieniem jej finalnej wersji, "ilość kategorii aplikacji powinna ogromnie wzrosnąć".

Java Warehouse

Jest to portal (również w wersji testowej) stworzony specjalnie dla developerów - Sun nazywa go "centralnym magazynem dla aplikacji Java i JavaFX". Dzięki niemu developerzy, którzy dokonają płatnej rejestracji (kosztuje ona 5. USD) będą mieli możliwość dystrybuowania swoich produktów za pomocą sklepu Java Store.
Początkowo z nowej usługi będą mogli korzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych (użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemów Mac lub Windows). Warto też dodać, że według szacunków analityków z firmy Sun, obecnie na świecie jest 80. milionów komputerów osobistych z zainstalowanym środowiskiem Java.
Więcej informacji: Java Store, Java Warehouse

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)