Stwórz skomplikowany algorytm i wygraj 45 000 dolarów

Stwórz skomplikowany algorytm i wygraj 45 000 dolarów

20.05.2011 08:58, aktual.: 20.05.2011 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Crowdsourcing to nowy, bardzo innowacyjny trend wypierający ostatnimi czasy klasyczny outsourcing. Polega on na angażowaniu grupy kilkuset, a nawet kilku tysięcy specjalistów do pracy nad projektem. Osiągnięte w ten sposób rezultaty są zawsze najlepsze z możliwych i właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się właśnie na ten krok. Warto wspomnieć iż Gartner, umieścił crowdsourcing na swojej liście najważniejszych technologii na rok 2011

Kanadyjska firma FIND Technologies Inc. rozwijającą nowoczesną technologię pomiaru właściwości elektromagnetycznych substancji chemicznych, stanęła przed problemem stworzenia bardzo wydajnego algorytmu, którego nie była w stanie rozwiązać ani we własnym zakresie, ani przy zastosowaniu klasycznego outsourcingu. W tym właśnie celu firma zdecydowała się zlecić prace badawcze międzynarodowej grupie specjalistów, poprzez ogłoszenie konkursu z nagrodą główną w wysokości 4. 000 dolarów. Konkurs jest rozgrywany na pierwszej tego typu na świecie polskiej platformie, TunedIT. Zadanie jest proste: musisz stworzyć algorytm, który przypisze automatycznie etykiety trzech różnych substancji do 1500 próbek testowych. Jeżeli przynajmniej 95% etykiet będzie poprawnych, 45 000 jest twoje.

Firma FIND posiada już algorytm, który rozwiązuje to zadanie ze skutecznością rzędu 79%. Jednak żeby technologia mogła znaleźć zastosowanie w życiu codziennym, potrzebne jest rozwiązanie znacznie bardziej wydajne.

Konkurs będzie trwał 6 miesięcy lub do momentu przekroczenia progu 95. wydajności. Każdy programista, statystyk, specjalista data mining może wziąć w nim udział. Oficjalna strona konkursu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)