Studio Pixar udostępni swoje narzędzia do animacji... za darmo!

Studio Pixar udostępni swoje narzędzia do animacji... za darmo!

Studio Pixar udostępni swoje narzędzia do animacji... za darmo!
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
02.06.2014 18:31, aktualizacja: 02.06.2014 19:30

Marzycie o karierze w animacji komputerowej? Świetnie się składa. Pixar pracuje właśnie nad nową wersją swojego oprogramowania Renderman. To właśnie na nim Pixar stworzył wszystkie swoje filmy animowane. Już niedługo będzie do pobrania za darmo.

To całkiem niezły gratis, biorąc pod uwagę, że za Rendermana trzeba było zapłacić do tej pory 500 dol. (ok 1500 zł). Oczywiście Pixar nie robi tego z dobroci serca. Rozdawanie swojego oprogramowania za darmo, do niekomercyjnego użytku, spowoduje, że ludzie którzący o karierze związanej z animacją komputerową będą mogli legalnie pobrać Rendermana i zacząć tworzyć na nim swoje pierwsze filmy. Oznacza to, że ci najbardziej wytrwali nauczą się doskonałej obsługi oprogramowania od Pixar i w przyszłości, kiedy już będą szukać pracy, nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na ich szkolenia. Im więcej osób będzie korzystać z tego programu, tym większa stanie się jego popularność, a - co za tym idzie - standardy animacji studia Pixar staną się ogólnie obowiązujące w branży animacji komputerowej. Ale żeby wykorzystywać Rendermana do celów komercyjnych trzeba będzie za niego zapłacić...

To oczywiście jeden ze scenariuszy. Równie dobrze może się okazać, że ludzie nadal będą preferować darmowego Blendera, tudzież pirackie wersje Mayi, czy 3D Studio.

Jeśli chcielibyście pobrać darmową wersję Rendermana, musicie wypełnić formularz, który znajduje się tutaj i cierpliwie czekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)