Strzeż się zamienników tonerów HP

Strzeż się zamienników tonerów HP
Źródło zdjęć: © HP

17.12.2009 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP rozpoczęła kampanię wizerunkową "Strzeż się", której celem jest ostrzeżenie klientów przed stosowaniem zamienników, a tym samym przekonanie ich do używania oryginalnych tonerów HP. Kampania skierowana została do firm, gdyż są głównymi użytkownikami urządzeń laserowych. Będzie trwała do końca kwietnia 2010 roku. Reklama dotycząca kampanii pojawi się w mediach biznesowych: magazynach biznesowych, Internecie i radiu

Świadomość ryzyka stosowania zamienników zamiast tonerów oryginalnych wciąż jest niewystarczająca. Wiele firm nie zdaje sobie sprawy na jakie koszty może je narazić pozorne oszczędzanie w postaci kupowania zamienników. Klienci nie zwracają uwagi, że zamienniki narażają ich na wydatki związane z serwisem uszkodzonych przez nie urządzeń, czy kilkakrotnym drukowaniem jednego dokumentu z powodu niskiej jakości druku. Dlatego na zlecenie HP, QualityLogic - jedna z najbardziej znanych na świecie organizacji zajmujących się kontrolą jakości, przeprowadziła szereg testów porównawczych kaset z tonerami HP Color LaserJet oraz produktów kompatybilnych. Wyniki zostały wykorzystane w kampanii "Strzeż się".

Obraz
© (fot. HP)

Przeprowadzone badania QualityLogic wykazały jednoznacznie, stosowanie kaset z tonerem HP LaserJet jest o wiele bardziej bezpieczne, zarówno pod względem jakości jak i niezawodności. Prawie 1. spośród 6. regenerowanych kaset nie działała już w momencie dostarczenia lub przestała działać w krótkim czasie, zaś w przypadku HP wszystkie tonery zapewniały druk w doskonałej jakości. Ponad to:

• 80,1% wszystkich przetestowanych, regenerowanych kaset z tonerem kolorowym miało problemy z niezawodnością.
•. 78,1% stron wydrukowanych z użyciem regenerowanych kaset charakteryzowało się niską jakością wynikającą z przebarwień, smug, plamek, linii i ubytków tonera.

HP wie, że firma nie może narażać się na przestoje w codziennej pracy z powodu niemożliwości wydrukowania ważnej prezentacji czy codziennych dokumentów na czas i w odpowiedniej jakości. Z tego powodu, jak również ze względu na bezpieczeństwo funkcjonowania urządzenia należy stosować oryginalne tonery, których producent gwarantuje niezmienną jakość wydruków oraz niezawodność. Wiedząc jakie konsekwencje niesie używanie regenerowanych kaset czy zamienników, firmy mogą świadomie dokonać wyboru produktu HP, który zabezpieczy ich urządzenie drukujące, pozwali także zaoszczędzić czas i pieniądze. Właśnie mając na uwadze dobro interesów swoich klientów, HP prowadzi kampanię "Strzeż się", której głównym celem jest edukacja.

Firma HP dba także o zużyte kasety z tonerami HP do urządzeń drukujących. Dzięki temu stała się liderem ich recyklingu. W ramach specjalnie przygotowanego programu HP Planet Partner, od jego uruchomienia do grudnia 2005 roku oddano i poddano recyklingowi ponad 112 milionów kaset z tonerem HP LaserJet oraz atramentowych wkładów drukujących HP InkJet. Waga tych wszystkich wkładów przekracza 104 000 ton.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)