Strefa 51: Pentagon zapowiada gotowość. Szturm może się nie powieść

Strefa 51: Pentagon zapowiada gotowość. Szturm może się nie powieść
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando

17.07.2019 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znaki ostrzegawcze zainstalowane wokół Strefy 51 mówią jasno. Za wejście na teren bazy wojskowej grozi kara 5 tysięcy dolarów grzywny oraz nawet rok więzienia. To nie przekonuje spiskowców przed włamaniem do Strefy 51. Ale nowy komunikat Pentagonu może to zmienić.

Strefa 51 jest przygotowana na potencjalne wtargnięcie nawet miliona entuzjastów teorii spiskowych. Tak wynika z artykułu opublikowanego w serwisie "The Washington Post". Dziennikarze portalu zapytali rzeczniczkę Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, czy baza lotnicza w Strefie 51 jest gotowa na, jak to nazywają internauci, szturm.

"Siły powietrzne USA zawsze są gotowe chronić Amerykę i jej własność" - powiedziała rzeczniczka.

Szturm na Strefę 51 to jeden z najbardziej absurdalnych pomysłów internautów ostatnich lat. Wygląda na to, że akcja, jeśli rzeczywiście się odbędzie, może zakończyć się tragedią. Strefa 51 pozostaje tajnym obiektem wojskowym, do którego wstęp jest wzbroniony.

Teren Strefy 51 jest stale monitorowany, oraz patrolowany przez uzbrojonych żołnierzy. "Wszystkich nas nie powstrzymają" - mówi hasło wydarzenia na Facebooku. Problem w tym, że jednak chyba powstrzymają. Pentagon zapowiada pełną gotowość, nawet jeśli do "szturmu" miałoby dojść dzisiaj.

Szturm na Strefę 51 - absurd, żart i memy

Wielu internautów, którzy dołączyli do wydarzenia, traktuje je jako żart, czy nawet jako mem. I pewnie taki był zamysł "Szturmu na Strefę 51". Wśród wymienianych w wydarzeniu na Facebooku motywów czytamy o "biegu niczym Naruto". To nawiązanie do słynnego rodzaju biegu z japońskiej kreskówki (anime) "Naruto".

"Bieg niczym Naruto" to nic innego jak kolejne nawiązanie do memów. Internauci często wyśmiewają się z dzieci naśladujących ten rodzaj biegu. Całe wydarzenie spowodowało już powstanie tysięcy dosyć zabawnych memów. Przygotujemy wkrótce dla was zestaw tych najlepszych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (118)