Stoliki multimedialne dla przedszkolaków

Stoliki multimedialne dla przedszkolaków

Stoliki multimedialne dla przedszkolaków
Źródło zdjęć: © Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
04.05.2011 11:47, aktualizacja: 04.05.2011 12:02

Pierwszy stolik multimedialny otrzymają w środę do testowania przedszkolaki z regionu kujawsko-pomorskiego. Pilotażowy program wprowadzania nowoczesnych pomocy naukowych do przedszkoli przygotował samorząd wojewódzki dzięki wsparciu funduszy UE

"W ramach programu maluchy z 6. przedszkoli regionu, za darmo, będą mogły korzystać z najnowocześniejszych urządzeń edukacyjnych. Pierwsze - multimedialny stolik +Smart+, otrzymają w środę z rąk marszałka Piotra Całbeckiego dzieciaki z +Małego Przedszkola+ w Chełmży" - poinformował we wtorek Waldemar Pankowski z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Obraz
© (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego)

Wdrażany przez samorząd program edukacyjny pod nazwą "Europejski Klub Przedszkolaka - mój region i moja ojczyzna w zjednoczonej Europie" wykorzystuje multimedialne stoliki "Smart". Jest to rodzaj prostych tablic interaktywnych, przeznaczonych dla przedszkolaków.

"Mają one formę dotykowego stolika, z którego jednocześnie może korzystać kilkanaście maluchów. Zostały stworzone z myślą o zapoznaniu dzieciaków z nowoczesnymi urządzeniami multimedialnymi oraz o zachęcaniu przedszkolaków do współpracy i tworzenia wspólnych rozwiązań" - dodał Pankowski.

Do udziału w pilotażowej edycji programu - czasowego wypożyczenia stolika "Smart" - zgłosiło się 6. przedszkoli. Realizacja programu możliwa jest dzięki środkom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).

"Dzięki prawie 7. tys. zł Urząd Marszałkowski kupił na razie trzy +Smart-y+, które krążyć będą po przedszkolach w regionie. Przypomnijmy, że w ciągu trzech lat, dzięki 80 mln zł dotacji z POKL, w naszym województwie powstało 201 nowych przedszkoli, a 211 rozszerzyło działalność. Uczęszcza do nich 13 tysięcy maluchów" - podkreślił Pankowski.

Jeśli eksperyment się powiedzie, samorząd będzie poszukiwał funduszy na zakup stolików multimedialnych dla większej liczby placówek w regionie. Będzie to drugie tego typu przedsięwzięcie, po wdrażanym obecnie wyposażaniu szkół podstawowych w tablice interaktywne. Dzięki blisko 29 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, do klas I-III 627 szkół podstawowych regionu trafiło dotychczas 2346 tablic interaktywnych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)