Sto gier z Atari trafi na konsolę Xbox One

Sto gier z Atari trafi na konsolę Xbox One

Sto gier z Atari trafi na konsolę Xbox One
Źródło zdjęć: © www.microsoft.com
Lop
04.11.2016 13:51, aktualizacja: 06.11.2016 12:14

W Sklepie Windows pojawiły się dwie paczki gier przeznaczonych na Xbox One. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie były to gry ze starego poczciwego Atari.

Moda na retro trafiła również na konsole. W czasach kiedy najważniejsza jest liczba klatek na sekundę oraz ile pikseli jest widocznych na ekranie, właściciele konsoli Xbox One mogą sami poczuć, czym było „prawdziwe” granie, kiedy zamiast pięknych otwartych światów na ekranie znajdowało się dosłownie parę pikseli, a rozgrywka była tak trudna, że łamały się dżojstiki.

Dzięki dwóm tytułom – Atari Flashback Classics Vol. 1 i Vol. 2, starsi gracze mogą poczuć się znowu młodzi, a Ci którzy przyszli na świat w dobie internetów i CD-Romów, mogą przekonać się, jakie gry pochłaniały ich rodziców. Obie paczki zawierają bowiem w sumie sto tytułów przeniesionych z Atari 2600. Najlepsze gry z czasów kiedy gry wczytywało się z kasety magnetofonowej, na konsolę Xbox One trafiły bez modyfikacji – jedyną zmianą było przystosowanie grafiki do obrazu FullHD oraz wprowadzenie trofeów i funkcji społecznościowych

Pośród wielu tytułów znajdziemy takie perełki jak Asteroids, Combat, Swordquest, Adventure czy Star Raiders. Każdy z zestawów kosztuje 19,99 dolara – tytuły nie są jeszcze dostępne w polskim sklepie z grami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)