Stare gry na Maku? Proszę bardzo!

Stare gry na Maku? Proszę bardzo!
Źródło zdjęć: © iMagaizne.pl

30.03.2012 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współczesne produkcje urzekają grafiką i dźwiękiem. Jednak stare gry, pomimo wszelkich niedoskonałości, mają niezwykły urok. Nic dziwnego więc, że od czasu do czasu, ogarnia nas nostalgia.

Digger, SimCity czy Lemmingi –. wielu z Was pamięta z pewnością te tytuły. I długie godziny spędzone przed ekranem komputera. To zadziwiające, ponieważ z pewnością nie przykuwały one wzroku wysublimowaną grafiką. Jednak - co tu kryć - w dobie trójwymiarowych gier, tęsknimy czasem za tymi starociami. Może dlatego, że wiążą się z nimi wspomnienia – wspomnienia z czasów dużych dyskietek i migającego znaczka linii zachęty.

Oczywiście, już dawno pojawiły się programy, takie jak DOSBOX, umożliwiające uruchamianie starych, PC-towych gier na Maku. Jednak to rozwiązanie nie było intuicyjne –. DOSBOX wymagał doświadczalnego dopasowania wszystkich ustawień - związanych z grafiką, prędkością i kartą dźwiękową – by osiągnąć jaki-taki stopień grywalności. Krótko mówiąc – żeby cieszyć się naszą grą, trzeba było wcześniej pogrzebać. Nie jest to „makowe” rozwiązanie, prawda?

Ostatnio, zupełnie przypadkiem, wpadła mi w ręce aplikacja, którą postanowiłam wypróbować w wolnej chwili. I zachwyciła mnie natychmiast. Zapewnia bowiem zupełnie makowy „feel&look”. w zakresie obsługi, oraz komfort gry jak na starym PC-cie. Przez chwilę miałam nawet wrażenie, że siedzę przed moim starym 386SX, 33, z 1MB pamięci!

Aplikacja, o której mówię to Boxer. Umożliwia ona uruchamianie starych gier, z platformy DOS, na nowych Makach.

O samym programie można powiedzieć, że napisany został w iście makowym stylu. Prostota użytkowania, ładna grafika i znana z innych aplikacji wirtualna półka na nasze gry dopełniają wrażenie. Do tego dochodzi prosty import plików –. zarówno z dyskietek, jak i katalogów oraz obrazów płyt. Nie trzeba wprowadzać skomplikowanych ustawień ani parametrów, a program sam podpowie, jakie karty graficzne i dźwiękowe powinniśmy emulować.

Obraz
© (fot. iMagazine.pl)

Grać możemy zarówno w oknie, jak i na pełnym ekranie, a uwolnione gry bez trudu znajdziemy w Internecie, na dedykowanych stronach, zupełnie legalnie! Na dobry początek, razem z aplikacją, otrzymujemy w prezencie cztery stare gry, w tym Commander Keen4. Epic Pinball oraz Ultima Underworld.

I co najważniejsze –. program działa bezproblemowo i jest darmowy. W związku z tym zainteresuje zapewne sporą rzeszę czytelników. Cóż mogę powiedzieć? Chyba pozostaje mi tylko życzyć dobrej zabawy!

Kinga Ochendowska

Witryna programu: http://boxerapp.com/

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)