Stacja dokująca do dysków twardych od Sweex

Stacja dokująca do dysków twardych od Sweex

Stacja dokująca do dysków twardych od Sweex
Źródło zdjęć: © Sweex
28.07.2010 10:42

Wiele osób ma do dyspozycji nie jeden, a kilka dysków twardych. Jeśli do tego z większości nie korzystają, to można je zmagazynować poza komputerem, ograniczając pobór energii przez zestaw, a także hałas oraz wibracje jakie powoduje kilka dysków pracujących jednocześnie. Gdy jednak trzeba skopiować z nich dane, zmagazynować na nich informacje lub po prostu skopiować zawartość dysków zarówno 3,5” lub 2,5” to przydatnym narzędziem może być stacja dokująca podłączana do komputera poprzez USB lub złącze eSATA.

Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych SATA 2,5”. i 3,5”. Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5” i 3,5”. Na raz obsługuje jeden dysk niezależnie od jego wielkości i pojemności.

Obraz
© (fot. Sweex)

Połączenie z komputerem zapewniają interfejsy USB 2.0 (do 48. Mbit/s) a także szybszy eSATA (zewnętrzny SATA – do 3 Gbit/s). W zestawie znajdują się odpowiednie przewody połączeniowe. Energię dyskom zapewnia zewnętrzny zasilacz sieciowy.

Dzięki dużej szybkości przesyłu danych z dysku do komputera i na odwrót możliwe jest kopiowanie zawartości nawet dużych dysków, a także używanie ich jak swego rodzaju wymiennych pamięci zewnętrznych.

Cena Sweex HDD Dock eSATA + USB to 89 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)