SSD w notebookach HP

SSD w notebookach HP

20.09.2007 09:30, aktualizacja: 20.09.2007 10:09

Koncern HP poinformował, że od przyszłego miesiąca wszystkie "biznesowe" notebooki firmy dostępne będą również w wersji z flashowym dyskiem SSD ( Solid State Drive ) zamiast standardowego napędu HDD. HP zamierza montować w laptopach 64-gigabajtowe SSD.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że wyposażenie komputera w taki napęd sprawia, że jest on wydajniejszy i zużywa mniej energii; dodatkową zaletą - szczególnie istotną dla użytkowników korporacyjnych - jest fakt, że dyski SSD są znacznie bardziej odporne na urazy mechaniczne niż standardowe HDD ( ponieważ nie zawierają żadnych ruchomych elementów ).

W pierwszej kolejności dyski SSD o pojemności 64 GB zamawiać będą mogły osoby kupujące notebooki z serii HP Compaq 2710p, 2510p, 6910p oraz 8000, jednak za kilka tygodni takie nośniki dostępne będą ( jako opcja ) we wszystkich "biznesowych" notebookach HP.

Wiadomo już, że klient, który zdecyduje się na zakup notebooka z flashowym dyskiem, zapłaci za niego ok. 1000 USD więcej, niż za to samo urządzenie ze standardowym HDD. Przedstawiciele HP sądzą jednak, że użytkownicy firmowi chętnie wybiorą takie rozwiązanie, a z czasem popularność notebooków z SSD będzie znacząco rosła.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)