Środowiskowa strona Nokii

Środowiskowa strona Nokii
Źródło zdjęć: © Nokia

02.02.2009 21:07, aktual.: 04.02.2009 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia uruchomiła stronę internetową (www.nokia.pl/srodowisko) poświęconą ochronie środowiska. Można się z niej dowiedzieć, gdzie w pobliżu swojego domu oddać telefon do recyklingu, ile surowców można zaoszczędzić postępując wspólnie według określonych zasad, o cyklu życia produktów Nokia dostosowanym do wymogów środowiska czy też o sposobach oszczędzania energii podczas użytkowania urządzeń mobilnych.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gdyby każdy użytkownik urządzeń marki Nokia oddał do recyklingu tylko jeden zużyty telefon, wspólnie zaoszczędzilibyśmy niemal 80 tys. ton surowców. Obecnie tylko 3% starych telefonów zostaje poddanych recyklingowi, zaś prawie połowa trafia do szuflady. Odwiedzając stronę Nokia poświęconą środowisku znajdziesz lokalizację najbliższego punktu Nokia Care, w którym można oddać stary telefon do recyklingu. Na całym świecie znajduje się ok. 5000 takich punktów, z czego 49 jest w Polsce. Lista najbliższych punktów Nokia Care (jak również autoryzowanych salonów Nokia) znajduje się pod adresem _ www.nokia.pl/A4467061 _.

Nokia dostarcza użytkownikom swoich urządzeń bezpłatne aplikacje i usługi stworzone z myślą o ochronie środowiska, które można pobrać bezpośrednio ze strony _ www.nokia.pl/srodowisko _. Przykładem takiego rozwiązania jest aplikacja o nazwie "we: offset", pozwalająca na sfinansowanie neutralizacji dwutlenku węgla wyemitowanego podczas podróży samolotem. Teraz do ceny biletu lotniczego można doliczyć symboliczną kwotę i przekazać ją właśnie na ten cel. Dbałość o środowisko cechuje również produkty i akcesoria Nokia, wśród których wymienić można ładowarkę ekologiczną AC-8 Nokia.

Na stronie dostępnych także jest wiele statystyk oraz praktycznych wskazówek dotyczących proekologicznego korzystania z urządzeń elektronicznych. Pokazują one, że nawet pozornie nic nie znaczące czynności wpływają na środowisko. Przykładem jest chociażby wyłączenie nieużywanych aplikacji w telefonie, co przekłada się na zmniejszenie częstotliwości ładowania telefonu, a tym samym przyczynia się do oszczędzania energii. To samo dotyczy samego procesu ładowania - wiele osób nie jest świadomych, że ładowarka pozostawiona w gniazdku nadal zużywa energię, bądź też zapomina ją odłączyć po naładowaniu telefonu.

Nokia współpracuje także ze swoimi podwykonawcami, aby uzyskać pewność, że wszelkie substancje użyte w produkcji urządzeń Nokia nie stanowią żadnego zagrożenia dla użytkowników oraz środowiska, o ile urządzenia te są użytkowane w prawidłowy sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)