Sprzątaj na okrągło - sprawdzamy iRobot Roomba

Sprzątaj na okrągło - sprawdzamy iRobot Roomba21.12.2015 16:31
Sprzątaj na okrągło - sprawdzamy iRobot Roomba
Źródło zdjęć: © stuff

Nie ma nic bardziej irytującego niż sprzątanie, a już zwłaszcza odkurzanie. Redakcja magazynu Stuff sprawdziła, jak ze sprzątaniem radzi sobie iRobot Roomba 786p.

Nie bądź nie miły, iRobot może wyłania się znienacka jak rekin w Szczękach Spielberga, lecz ma przyjazne zamiary, chce posprzątać cały twój dom. Po raz pierwszy usłyszałeś o nim prawdopodobnie już w 200. roku, ale od tego czasu zmienił się diametralnie. Roomba 786p, która spogląda na ciebie przyjaznym okiem, to cichy i wydajny pomocnik dla zapracowanych. Wyczyści dom pod twoją nieobecność i dogada się z twoim zwierzakiem: usunie sierść z podłogi i nie będzie próbował staranować jego legowiska podczas sprzątania.

To coś zna język psów?

Nie do końca tak to działa. W zestawie otrzymasz Wirtualną Ścianę –. wystarczy rozstawić ją wokół posłania psa, by iRobot omijał to miejsce podczas sprzątania. Choć Roomba nie jest bohaterem komiksów DC, też korzysta z magicznej latarni, która pomaga mu walczyć ze złem (w tym przypadku brudem). Dzięki zastosowaniu Wirtualnej Latarni możesz wyznaczyć kolejne pomieszczenia do sprzątania: gdy robot upora się z jednym, pojedzie do następnego. Możesz ustalić także harmonogram sprzątania, by robot automatycznie rozpoczął odkurzanie pod twoją nieobecność. W ten sposób zaplanujesz czyszczenie do trzech pomieszczeń w jednej sesji; gdy iRobot skończy swoje zadanie, wróci do tajnej bazy (stacji dokującej), by podładować akumulatory i przygotować się do kolejnego zlecenia.

288764077445298323
Źródło zdjęć: © (fot. stuff)

Świetnie, ale czy to w ogóle sprząta, czy tylko jeździ?

Hej, nie bądź taki cwany! To robot odkurzający, pamiętasz? Roomba 786. ma opatentowany 3-stopniowy system sprzątania, wymiata kurz, brud i sierść przy pomocy dwóch przeciwbieżnych szczotek. Nawigacja iAdapt wyposażona w czujniki akustyczny i optyczny lokalizuje najbardziej zabrudzone obszary, a robot poświęca im więcej uwagi. Roomba to przyjaciel wszystkich alergików – producent zapewnia, że iRobot dzięki specjalnym filtrom usunie z otoczenia pyłki i alergeny o wielkości do 0,3 mikrona (czyt. bardzo małe). W iRobot Roomba 786p zamontowano także szczotkę boczną, która usunie brud z trudno dostępnych miejsc w kątach pomieszczenia, przy meblach i ścianach. Jedno wiemy na pewno – nam nie chciałoby się aż tak dokładnie sprzątać każdego dnia, dlatego chętnie przygarnęlibyśmy tego pupila.

Specyfikacja
Czas ładowania 180 minut
Czas pracy 90 minut
Liczba programów sprzątających 9
Wymiary 35x9,2cm

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)