Sprawdzamy ofertę M2M w Orange

Sprawdzamy ofertę M2M w Orange

Sprawdzamy ofertę M2M w Orange
07.10.2013 10:49, aktualizacja: 07.10.2013 11:05

Na początku marca tego roku Orange Polska uruchomił pierwszy w Polsce portal internetowy, dedykowany rozwiązaniom M2M, dostępnym u operatora. W założeniu, miały się tam znaleźć usługi pomagające m.in. obserwować dom lub firmę, sprawdzić czy dziecko jest bezpieczne oraz monitorować pożyczony komuś samochód.

Rozwiązania na www.m2mcity.orange.pl prezentowane są przez wybranych i sprawdzonych partnerów Orange. Działają one w oparciu o usługi mobilne i wykorzystują możliwości urządzeń, które mogą się ze sobą automatycznie komunikować. W jednym miejscu miały zostać zebrane oferty dostawców rozwiązań telemetrycznych i teleinformatycznych, usprawniających codzienne funkcjonowanie oraz zwiększających komfort życia.

Sprawdziliśmy dostępność poszczególnych produktów z różnych kategorii na portalu M2. City, skupiając się jednak na tych, wykorzystujących monitoring GPS.

Monitoring GPS samochodów Liczba ofert: 15 * *ELT-java-GPS to kompleksowe i nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do łatwego monitorowania pojazdów i innych obiektów w najdokładniejszej technologii GPS: SiRF star IV. Dzięki niemu można obniżyć koszty zarządzania oraz zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i przewożonych materiałów. Po zalogowaniu się do specjalnego serwisu uzyskuje się dostęp do mapy, historii tras, lokalizacji, prędkości przejazdów i raportów dniowych lub okresowych. Cena: 1 zł, miesięczny abonament: 3. zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

GPStracker to profesjonalny system lokalizacji pojazdów. Za pośrednictwem aplikacji internetowej uzyskujemy dostęp do widoku map i raportów oraz do bieżącej pozycji samochodu, jak i również jego parametrów (prędkość, czas przejazdu). Montaż jest niezwykle łatwy i można go wykonać we własnym zakresie. Ponadto doskonale sprawdza się do celów prywatnych lub biznesowych - do monitoringu pojazdów, maszyn, osób, zwierząt oraz innych ruchomych obiektów. Cena: 2. zł, miesięczny abonament: 29 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

*iCall *- system chroni pasażerów i sam natychmiast wzywa pomoc oraz powiadamia odpowiednie służby o wypadku czy niebezpiecznym zdarzeniu na drodze. iCall to najnowszy system natychmiastowego, automatycznego powiadamiania o wypadkach. Może zostać zamontowany do każdego typu pojazdu samochodowego zarówno osobowego, jak i dostawczego. System iCall jest niezależny, wymaga jedynie podłączenia się do instalacji elektrycznej pojazdu. Mechanizm zamontowany jest wewnątrz pojazdu. Widoczny jest tylko przymocowany na desce rozdzielczej mały panel z 5 podświetlanymi przyciskami. Cena: 249. zł, prepaid 12 miesięcy.

GPS Snitcher PRO pozwala na kontrolę i bezpieczeństwo posiadanej floty pojazdów. Nadajnik świetnie znajdzie zastosowanie w firmach kurierskich, hurtowniach, firmach budowlanych, cukierniach, wypożyczalniach pojazdów. GPS Snitcher PRO przeznaczony jest dla klienta biznesowego. Nadajnik GPS Snitcher PRO może zostać wykorzystany dzięki infrastrukturze technicznej usługi Monitorowanie24.pl. Cena: 44. zł, koszt instalacji: 150 zł, abonament miesięczny: 45 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

Sterownik GPS Tasc MINI do pojazdów osobowych, ciężarowych, naczep i przesyłek wartościowych z usługą security Juwentus (opcja dzierżawy lub zakup). Umożliwia wykrycie ruchu bez konieczności uruchomienia stacyjki, zatem jest idealnym rozwiązaniem dla nietypowych obiektów mobilnych typu naczepy. Dzięki pakietowi funkcji, sterownik pozwala na intuicyjne oraz proste zarządzenie logistyczne. Sterownik jest w pełni zintegrowany z platformą internetową Juwentus GPS 24. oferującą użytkownikom pakiet funkcji, pozwalających na zarządzanie logistyczne. Urządzenie jest małych rozmiarów, proste do zamontowania. Cena: 1 zł (opcja dzierżawy), 399 zł (zakup), abonament miesięczny: od 30 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

*Sterownik GPS Tasc MINI Mobilny z usługą security Juwentus *(opcja dzierżawy i zakupu). To kompaktowe urządzenie głównie jest dedykowane dla klientów, którzy często zmieniają pojazd. Szybki montaż urządzenia lokalizującego zapewnia wtyczka zasilająca, którą wpina się do gniazda w samochodzie. Sterownik jest w pełni zintegrowany z platformą internetową Juwentus GPS 24. Urządzenie jest małych rozmiarów i proste do zamontowania. Cena: 1 zł (opcja dzierżawy), 399 zł (opcja zakupu), abonament miesięczny od 30 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

Sterownik GPS Tasc MINI do maszyn i sprzętu budowlanego z usługą security Juwentus (opcja dzierżawy i zakupu). Dzięki temu sterownikowi wykrycie ruchu pojazdu lub maszyny możliwe jest bez uruchomienia stacyjki lub zasilania. Urządzenie pozwala również w łatwy i prosty sposób mierzyć czas pracy maszyn budowlanych. Sterownik GPS Juwentus Mini do maszyn i sprzętu budowlanego jest najmniejszym dostępnym na rynku urządzeniem GPS służącym do ich lokalizacji. Pozwala na wykrycie ruchu pojazdu lub maszyny bez uruchomienia stacyjki lub zasilania (kradzież na lawecie). Cena: 1 zł (opcja dzierżawy), 39. zł (opcja zakupu), abonament miesięczny od 30 zł, okres umowy: max 36 miesięcy.

SMOK prepaid System lokalizacji pojazdów GPS na kartę to profesjonalny system lokalizacji pojazdów GPS na kartę. Poprzez aplikację internetową możliwy jest dostęp do widoku map i raportów oraz do bieżącej pozycji samochodu, jak i również jego parametrów (prędkość, czas przejazdu). Montaż jest niezwykle łatwy, gdyż podobny do montażu radia samochodowego, co sprawia, że można go wykonać samodzielnie. Urządzenie lokalizacyjne z odbiornikiem GPS zainstalowane w samochodzie gromadzi informacje na temat aktualnej pozycji. Dane GPS oraz parametry pojazdu przesyłane są do serwera z użyciem sieci GMS/GPRS, gdzie zapisywane są w bazie danych. Cena: 479,7. zł, umowa prepaid 12 miesięcy.

Motoguard System monitoringu ochronnego pojazdów pozwala m.in. na bieżąco monitorować położenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Nowoczesny system monitoringu ochronnego ma na celu zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą i porwaniem. Cena: 80. zł, koszt instalacji 200 zł, miesięczny abonament: od 59 zł, okMres umowy: max. 36 miesięcy.

Motoguard System monitoringu logistycznego pojazdów - dokonuje szczegółowej rejestracji trasy pojazdu, prędkości, poziomu paliwa, pracy silnika oraz daje możliwość odtworzenia wszystkich zdarzeń związanych z użytkowaniem pojazdu. Standardowo monitorowane są następujące informacje: pozycja GPS, prędkość, kierunek, przebieg auta, stan alarmów, czujników, praca silnika, stan paliwa, tankowania, ubytki paliwa, temperatura, godziny i miejsca postoju pojazdu, włączenia/wyłączenia stacyjki, czas przejazdu, jednak system i zakres monitoringu dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb klientów. Cena: 80. zł, koszt instalacji: 200 zł, miesięczny abonament: od 39 zł, max. okres umowy: 36 miesięcy.

Monitoring personalny Liczba ofert: 5

Profesjonalny system GPS do monitoringu osób starszych SeniorGuard pozwala zadbać o bezpieczeństwo osób wymagających opieki. Jest to najmniejszy profesjonalny lokalizator GPS dostępny na rynku. Urządzenie jest małe, lekkie, wodoodporne i odporne na wstrząsy. Idealnie przystosowane do wpięcia w pasek, może pełnić funkcję breloczka. Dzięki swoim parametrom nie stanowi utrudnienia dla normalnego funkcjonowania monitorowanego dziecka, czy osób starszych. Cena rozwiązania: 60. zł, miesięczny abonament: 39 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

PersonalGuard - urządzenie w kształcie breloczka zostało specjalnie skonstruowane do monitoringu osób pracujących w terenie, narażonych na niebezpieczne czynniki środowiskowe. Idealne dla pracowników ochrony, przedstawicieli handlowych oraz kurierów. Urządzenie może być częścią systemu zarządzania flotą pojazdów Motoguard. Produkt nadaje się także do monitoringu osób niepełnosprawnych. Cena rozwiązania: 60. zł, abonament miesięczny od 39 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

Profesjonalny system GPS do monitoringu dzieci i młodzieży KidGuard - mały, lekki, wodoodporny i odporny na wstrząsy lokalizator. Urządzenie wpina się w pasek, może też pełnić funkcję breloczka. Pozwala również kontrolować pracę opiekunek - urządzenie można dyskretnie schować w wózku dziecka. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie stanowi utrudnienia dla normalnego funkcjonowania monitorowanego dziecka. Cena rozwiązania: 60. zł, miesięczny abonament: od 39 zł, maksymalny okres umowy: 36 miesięcy.

Tasc Active Guard pozwala na monitorowanie czasu, miejsca i rezultatów pracy personelu w czasie rzeczywistym. Czytnik Active Guard znajduje zastosowanie tam, gdzie niezbędny jest stały nadzór nad pracownikami terenowymi. Potwierdza obecność użytkownika w zadanej lokalizacji (w tym czas pracy), sygnalizuje zagrożenia oraz umożliwia bezprzewodową łączność głosową pomiędzy użytkownikiem a personelem nadzoru. Aplikacja bazowa w sposób ciągły analizuje informacje ze obsługiwanych czytników. Porównuje je z parametrami zadanymi i alarmuje w przypadku wykrycia rozbieżności (np. niestawienie się do pracy, opóźnienie obchodu itp.). Punkty kontrolne i czytniki mogą być przypisane do przedmiotu (np. paleta magazynowa), miejsca (np. brama wjazdowa), osoby lub grupy osób (np. ekipa serwisowa). Produkt obecnie nie jest dostępny w ofercie Orange.

EBS Active Track Personalny GPS - to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się w ochronie, logistyce, ale też opiece nad osobami starszymi. Urządzenie z odbiornikiem GPS na bieżąco przesyła lokalizację danej osoby czy informacje alarmowe. Active Track to nowoczesne urządzenie łączące funkcję personalnego odbiornika GPS oraz telefonu komórkowego. Podstawowymi zaletami urządzenia jest mocna konstrukcja obudowy, dwukierunkowa komunikacja głosowa. Posiada również funkcję "Panic" do powiadamiania wyszczególnionych numerów komórkowych o sytuacji alarmowej. Active Track pozwala na śledzenie trasy przebytej poprzez zintegrowaną aplikację www. Funkcja A-GPS, którą zapewnia stosowany modem, wykorzystuje sieć GSM do określenia lokalizacji w przypadku, gdy sygnał GPS jest za słaby. Cena rozwiązania: od 1 zł, miesięczny abonament: od 6. zł, okres umowy: max: 36 miesięcy.

Monitoring zwierząt Liczba ofert: 1

System GPS do monitoringu psów i kotów PetGuard - to urządzenie, dzięki któremu możesz w każdej chwili sprawdzić położenie swojego psa i zareagować, gdy wyjdzie poza dozwoloną strefę. PetGuard to bardzo małe urządzenie lokalizujące zwierzęta. Wpina się je w pasek obroży lub szelek. Jest małe, lekkie, wodoodporne i odporne na wstrząsy. Cena rozwiązania: od 60. zł, miesięczny abonament: od 39 zł, okres umowy: max. 36 miesięcy.

Trzeba przyznać, że Orange to jedyny operator w naszym kraju, który uruchomił portal dedykowany usługom M2M. To również jedyny operator, który ma aż tak szeroką ofertę i wreszcie to operator, który usługi M2. ma wpisane w swoją strategię sprzedaży. Jak powiedział podczas debiutu portalu Piotr Jarosz, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży Orange Polska, "Dynamiczny rozwój urządzeń, które potrafią automatycznie komunikować się między sobą, to obecnie jeden z głównych kierunków, w których rozwijają się nowoczesne technologie. Już teraz w wielu domach jest coraz więcej urządzeń podłączonych do bezprzewodowego modemu. Jestem pewien, że rozwój ofert M2M to kolejny krok w kierunku ułatwiania codziennego życia, gwarantujący jednocześnie zwiększone poczucie bezpieczeństwa".

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Odpytujemy Yelp, czyli o strategii Yelp w Polsce

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)