Spora aktualizacja Firefox OS

Spora aktualizacja Firefox OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2014 11:20, aktual.: 09.05.2014 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla wydała kolejną aktualizację Firefox OS. Nowości, jakie wnosi to wydanie, to między innymi obsługa DSDS, umożliwiająca korzystanie z dwóch kart SIM, dodatkowe funkcje aparatu, uproszczony dostęp do odtwarzacza muzyki i możliwość tworzenia unikatowych, inteligentnych kolekcji aplikacji.

Twórców aplikacji ucieszy wprowadzenie nowych technologii platformowych, takich jak WebGL, asm.js i WebAudio, umożliwiających tworzenie gier z niesamowitymi efektami dźwiękowymi.

DSDS umożliwia elastyczne korzystanie z dwóch kart SIM na kompatybilnych urządzeniach: Oczekiwana przez użytkowników funkcja DSDS pozwala osobom z urządzeniami dual SIM na indywidualne zarządzanie dwoma kartami SIM dla połączeń głosowych, wiadomości, czy transferu danych. Przykładowo można przełączać się między biznesową i prywatną kartą SIM, bądź korzystać z lokalnej karty w trakcie podróży, aby uniknąć kosztów roamingu. Można też zaimportować kontakty z każdej karty SIM na urządzenie.

Do modułu aparatu dodano obsługę stałego autofocusa (w zależności od możliwości urządzenia) i lampę błyskową. Dodano też usprawnienia do aplikacji Galeria, między innymi opcję organizacji treści według miesięcy i wyświetlania informacji o pliku, takich jak data zapisania pliku, jego rodzaj i rozmiar.

W przypadku odtwarzania muzyki wprowadzono dostęp do przycisków kontrolnych aplikacji Muzyka z poziomu panelu powiadomień i z poziomu zablokowanego ekranu. Natomiast radia możemy teraz słuchać korzystając z wbudowanego głośnika.

W nowej wersji Firefox OS rozszerzono możliwości adaptacyjnego wyszukiwania aplikacji. Można je wyszukiwać zarówno w sieci, jak i w Firefox Marketplace, dzięki czemu odnalezienie poszukiwanych treści staje się o wiele łatwiejsze.

Nowy Firefox OS grupuje także aplikacje w inteligentne kolekcje na ekranie domowym, sortując je według kategorii, takich jak: społecznościowe, gry, muzyka, rozrywka, itp. Po kliknięciu na jedną z tych kategorii, przykładowo gry, wyświetli się lista zainstalowanych gier, a poniżej lista sugerowanych nowych gier, które mogą zainteresować użytkownika. Można też zachować wybrane wyniki wyszukiwania na ekranie domowym w formie nowej kolekcji (np. przepisy, sport, wiadomości), stukając w ikonę gwiazdki pod paskiem wyszukiwania.

Więcej opcji dla wiadomości

Od teraz można wysyłać wiadomości MMS na adresy e-mail, dodając do nich tytuł wiadomości. Firefox OS automatycznie przekształci wiadomość SMS w MMS, jeśli dodamy do niej zdjęcie lub film. Można też zachować kopie robocze wiadomości i aktywować otrzymywanie powiadomień o dostarczeniu, gdy odbiorca przeczyta odebraną wiadomość. W przypadku obsługi kont e-mail dodano obsługę POP3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)