Spora aktualizacja Firefox OS

Spora aktualizacja Firefox OS

Spora aktualizacja Firefox OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.05.2014 11:20, aktualizacja: 09.05.2014 13:30

Mozilla wydała kolejną aktualizację Firefox OS. Nowości, jakie wnosi to wydanie, to między innymi obsługa DSDS, umożliwiająca korzystanie z dwóch kart SIM, dodatkowe funkcje aparatu, uproszczony dostęp do odtwarzacza muzyki i możliwość tworzenia unikatowych, inteligentnych kolekcji aplikacji.

Twórców aplikacji ucieszy wprowadzenie nowych technologii platformowych, takich jak WebGL, asm.js i WebAudio, umożliwiających tworzenie gier z niesamowitymi efektami dźwiękowymi.

DSDS umożliwia elastyczne korzystanie z dwóch kart SIM na kompatybilnych urządzeniach: Oczekiwana przez użytkowników funkcja DSDS pozwala osobom z urządzeniami dual SIM na indywidualne zarządzanie dwoma kartami SIM dla połączeń głosowych, wiadomości, czy transferu danych. Przykładowo można przełączać się między biznesową i prywatną kartą SIM, bądź korzystać z lokalnej karty w trakcie podróży, aby uniknąć kosztów roamingu. Można też zaimportować kontakty z każdej karty SIM na urządzenie.

Do modułu aparatu dodano obsługę stałego autofocusa (w zależności od możliwości urządzenia) i lampę błyskową. Dodano też usprawnienia do aplikacji Galeria, między innymi opcję organizacji treści według miesięcy i wyświetlania informacji o pliku, takich jak data zapisania pliku, jego rodzaj i rozmiar.

W przypadku odtwarzania muzyki wprowadzono dostęp do przycisków kontrolnych aplikacji Muzyka z poziomu panelu powiadomień i z poziomu zablokowanego ekranu. Natomiast radia możemy teraz słuchać korzystając z wbudowanego głośnika.

W nowej wersji Firefox OS rozszerzono możliwości adaptacyjnego wyszukiwania aplikacji. Można je wyszukiwać zarówno w sieci, jak i w Firefox Marketplace, dzięki czemu odnalezienie poszukiwanych treści staje się o wiele łatwiejsze.

Nowy Firefox OS grupuje także aplikacje w inteligentne kolekcje na ekranie domowym, sortując je według kategorii, takich jak: społecznościowe, gry, muzyka, rozrywka, itp. Po kliknięciu na jedną z tych kategorii, przykładowo gry, wyświetli się lista zainstalowanych gier, a poniżej lista sugerowanych nowych gier, które mogą zainteresować użytkownika. Można też zachować wybrane wyniki wyszukiwania na ekranie domowym w formie nowej kolekcji (np. przepisy, sport, wiadomości), stukając w ikonę gwiazdki pod paskiem wyszukiwania.

Więcej opcji dla wiadomości

Od teraz można wysyłać wiadomości MMS na adresy e-mail, dodając do nich tytuł wiadomości. Firefox OS automatycznie przekształci wiadomość SMS w MMS, jeśli dodamy do niej zdjęcie lub film. Można też zachować kopie robocze wiadomości i aktywować otrzymywanie powiadomień o dostarczeniu, gdy odbiorca przeczyta odebraną wiadomość. W przypadku obsługi kont e-mail dodano obsługę POP3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)