Spora aktualizacj Google Maps dla iOS i Androida

Spora aktualizacj Google Maps dla iOS i Androida

Spora aktualizacj Google Maps dla iOS i Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl
08.05.2014 10:21, aktualizacja: 08.05.2014 12:28

Posiadacze smartfonów i tabletów z iOS i Androidem mogą cieszyć się już ulepszonymi mapami od Google. Oprócz wyeliminowania drobnych błędów dodano także parę funkcjonalności, które ułatwią samochodową nawigację.

Po pierwsze, informacje na temat odległości i godziny przejazdu planowanej trasy są od teraz bardziej szczegółowe. Jeśli szukamy na mapie konkretnego miejsca np. restauracji w Krakowie możemy filtrować wyniki według interesującej nas cechy - np. godziny otwarcia, opinii użytkowników czy cen w menu.

Po drugie, w końcu bez problemu możemy zapisywać mapy w pamięci telefonu (obszar jest co prawda ograniczony, ale za to możemy podzielić i zapisać trasę fragmentarycznie). Jest to przydatne zwłaszcza w momentach, w których smartfon może stracić połączenie z siecią lub gdy udajemy się za granicę i nie chcemy włączać transmisji danych.

Po trzecie zaś wprowadzono także asystenta pasa ruchu, co ułatwi poruszanie się po obcych miastach. Niestety ta ostatnia opcja działa na razie tylko w USA, Kanadzie i Japonii.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedzmin 3 będzie długi/b>

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)