Społecznościowa nawigacja GPS: MapaMap 8.0

Społecznościowa nawigacja GPS: MapaMap 8.0

Społecznościowa nawigacja GPS: MapaMap 8.0
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.02.2014 12:36, aktualizacja: 13.02.2014 08:46

MapaMap 8.0 łączy w sobie najlepsze cechy profesjonalnej nawigacji oraz społecznościowe funkcje wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Dzięki nowym funkcjom użytkownicy mogą ostrzegać się wzajemnie o kontrolach, korkach lub aktualnie prowadzonych robotach drogowych. Społecznościowe ostrzeganie może działać stale, nawet w sytuacji gdy użytkow-nik w danym momencie nie będzie używał opcji "nawiguj do określonego celu". MapaMap 8.0 dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS.

Projektując społecznościowe rozwiązanie wzajemnego ostrzegania się użytkowników, produ-cent MapyMap postawił na bezpieczeństwo i unikanie mandatów. To dlatego, poza ostrzega-niem przed kontrolami drogowymi, użytkownicy mogą zgłaszać nowo powstałe fotoradary, ale także otrzymywać informacje o niebezpieczeństwach na drodze takich jak wypadki lub kolizje drogowe. Każde takie zgłoszenie w czasie rzeczywistym rozsyłane jest do użytkow-ników MapyMap, dzięki czemu zostają oni w porę ostrzeżeni. Poinformowani kierowcy mają czas na dostosowanie prędkość do czekającej ich sytuacji na drodze, co bezpośrednio prze-kłada się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz pozwala oszczędzić użytkownikom, którzy unikną np. mandatów.

Każdy kto otrzyma ostrzeżenie drogowe od innego użytkownika może je potwierdzić, jeżeli faktycznie miało miejsce lub odwołać jeżeli zdarzenia nie zaobserwował. Dzięki temu użyt-kownicy stale aktualizują wzajemnie przesyłane informacje, a dzięki interakcji między sobą budują społeczność której zależy na bezpieczeństwie drogowym.

Poza weryfikacją zdarzeń przez samych użytkowników, producent nawigacji MapaMap w ramach swojej struktury powołał oddzielną komórkę odpowiedzialną za weryfikację i zgła-szanie zdarzeń drogowych do systemu. Dzięki temu rozsyłane informacje będą bardziej aktu-alne i wiarygodne.

Warto podkreślić, że opisywane społecznościowe funkcjonalności dopełniają tylko profesjo-nalne rozwiązanie nawigacyjne jakie zapewnia MapaMap 8.0. która nawiguje zakręt po za-kręcie z komunikatami głosowym, asystentem pasa ruchu, czy systemem informacji o korkach.

Aplikacja jest bezpłatna przez pierwsze 7 dni użytkowania. Potem jej koszt zaczyna się od 5. zł za wersję z dodatkowo płatnymi aktualizacjami map. (dostępne są krótsze okresy, na które można zakupić licencję)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)