Specyfikacja 1.1 bezprzewodowego USB gotowa

Specyfikacja 1.1 bezprzewodowego USB gotowa

07.10.2010 01:28, aktual.: 07.10.2010 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Wireless USB Promotor Group ogłosiło oficjalnie specyfikację bezprzewodowego USB w wersji 1.1. Oznacza to, że kolejna wersja tej technologii gotowa jest już do komercyjnego wprowadzenia na rynek.

_ The Wireless USB Promotor Group _ ogłosiło oficjalnie specyfikację bezprzewodowego USB w wersji 1.1. Oznacza to, że kolejna wersja tej technologii gotowa jest już do komercyjnego wprowadzenia na rynek.

Nowa wersja specyfikacji wprowadza kilka nowości dla tego bezprzewodowego interfejsu przesyłu danych. Oprócz kompatybilności ze starszą wersją standardu, dodana została m.in. obsługa pasma o częstotliwości powyżej 6 GHz.

Nowa wersja charakteryzuje się również łatwością obsługi oraz zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię zarówno podczas pracy, jak i w stanie czuwania. Współpracuje ona również z technologiami NFC oraz zbliżeniowymi.

Bezprzewodowy standard USB służy m.in. do łączenia ze sobą komputerów z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak np. drukarki. W przyszłości nic jednak nie będzie stać na przeszkodzie, aby w ten sposób podłączyć do komputera np. telefon.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)