SPARKLE zaczyna dbać o środowisko

SPARKLE zaczyna dbać o środowisko

SPARKLE zaczyna dbać o środowisko
Źródło zdjęć: © sparkle.com.tw
05.03.2009 16:38, aktualizacja: 05.03.2009 16:48

Sparkle twierdzi, że przyczyni się ona do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Będzie to możliwe dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię o blisko 40 % w porównaniu do...

W obecnych czasach musimy kłaść szczególny nacisk na sprawy związane z ekologią. Jest to duże wyzwanie m.in. dla producentów sprzętu komputerowego. Nowoczesne komputery mają ogromne zapotrzebowanie na energię, przez co stają się coraz mniej przyjazne środowisku. W ofercie firmy _ Sparkle Computer _ zagościła nowa „zielona” karta graficzna z serii _ GeForce 9600 GT _, nosząca oznaczenia _ SX96GT512D3G-VM _ oraz _ SX96GT512D3G-VP _. Producent twierdzi, że przyczyni się ona do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Będzie to możliwe dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię o blisko 40 % w porównaniu do poprzedniej wersji.

Od razu można zauważyć, że nowa karta nie posiada dodatkowego 6-pinowego gniazda zasilającego. Świadczyć to może o jej niewielkim zapotrzebowaniu na prąd. _ Sparkle _ twierdzi, że jej nowy produkt pobiera o 4. % mniej energii niż poprzednia wersja. Inżynierom udało się obniżyć zapotrzebowanie na energię z 96W do 59W. Przyczynia się to również do zmniejszenia ilości wydzielanego ciepła, stąd zrezygnowano z zaawansowanego systemu chłodzenia.

Karta została oparta o układ _ nVidia G92 _ i standardowo posiada 6. procesory strumieniowe, 256 bitową szynę pamięci oraz 512MB RAM GDDR3. Niestety prawdopodobnie dla zapewnienia pełnej stabilności producent zdecydował się obniżyć referencyjne taktowania - GPU ze standardowych 650 MHz do 600 MHz oraz Shaderów z 1650 MHz do 1500 MHz. Taktowanie układów pamięci pozostało bez zmian i wynosi 1800 MHz.

Niestety producent nie podaje żadnych informacji na temat ceny i daty wprowadzenia nowej karty na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)