Spansion bankrutuje

Spansion bankrutuje

Spansion bankrutuje
Źródło zdjęć: © spansion.com
02.03.2009 10:30, aktualizacja: 02.03.2009 10:57

Firma Spansion oficjalnie ogłosiła bankructwo. Jest to już drugi w tym roku duży producent chipów, który w tak dotkliwy sposób odczuł skutki obecnego kryzysu ekonomicznego (wcześniej ten sam los spotkał niemiecką spółkę Qimonda).

Spansion to największy na świecie producent układów pamięci NOR flash. Pomimo, iż szefowie firmy ogłosili bankructwo, na razie nie zniknie ona z rynku. Spółka ta skorzystała bowiem z prawa przejścia pod nadzór sądowy, zachowując kontrolę nad prowadzoną do tej pory działalnością. Ten rodzaj postępowania upadłościowego ma dać firmie czas na przeprowadzenie wewnętrznej restrukturyzacji. Spansion teraz skupi się jedynie na tych produktach, które przynosić będą możliwie jak największe zyski, a porzuci projekty bardziej ryzykowne.

Zdaniem wielu analityków rynku, sytuacja producentów chipów jest obecnie trudna. Od półtora roku ceny pojedynczych jednostek spadają, dodatkowo popyt na tego typu podzespoły jest coraz mniejszy. Sytuację komplikują wysokie koszty budowy i utrzymania zakładów produkcyjnych.

Eksperci szacują, że dochody ze sprzedaży chipów spadną w tym roku o około 2. procent i wyniosą 199,2 miliarda dolarów.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)