Spadek liczby infekcji komputerów w lutym

Spadek liczby infekcji komputerów w lutym

09.03.2011 11:41, aktual.: 09.03.2011 11:53

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, najpowszechniejszą grupą zagrożeń w lutym były ponownie trojany. Nie mniej jednak, liczba zainfekowanych komputerów spadła do 39 proc. Polska znalazła się na 11 miejscu w rankingu państw najbardziej narażonych na infekcje.

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan w lutym tylko 3. proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, w porównaniu do 50 proc. w poprzednim miesiącu. Najliczniejszą grupę zagrożeń stanowiły trojany, odpowiedzialne za 61 proc. wszystkich przypadków infekcji, za nimi znalazły się tradycyjne wirusy (11,25 proc.) i robaki (9 proc.). Wyniki te niewiele różnią się od danych ze stycznia.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Praktycznie żadnych zmian nie wykazały również statystyki dotyczące najczęściej występujących próbek zagrożeń wykrytych w lutym. Trojany CI.A, Downloader.MDW czy Lineage.KDB szerzyły się i infekowały systemy mniej więcej w takim samym stopniu co w poprzednim miesiącu.

Cztery najwyższe wskaźniki infekcji (50 proc. przypadków) posiadały Chiny, Ukraina, Tajlandia i Tajwan. W lutym Polska zajęła 11 miejsce w rankingu, z poziomem infekcji niecałe 43 proc., co oznacza spadek w porównaniu do 45 proc. w styczniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)