Sony Walkman - pozbądź się przewodów

Sony Walkman - pozbądź się przewodów

Sony Walkman - pozbądź się przewodów
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
27.07.2011 16:21, aktualizacja: 23.09.2011 11:00

Firma Sony wprowadza do oferty nowe odtwarzacze Walkman, wśród których każdy znajdzie odpowiedni dla swoich potrzeb model MP3 lub MP4: od stawiającej na najwyższą jakość brzmienia serii A860 do kolorowej, atrakcyjnie wyglądającej E460.

Nowe serie Walkman A860. S760 i E460 są wyposażone w akumulatory o znacznej pojemności, które umożliwiają dłuższe słuchanie bez ładowania. Wszystkim trzem seriom towarzyszy oprogramowanie MediaGo, przeznaczone do przesyłania techniką „przeciągnij i upuść” muzyki, filmów i zdjęć z Eksploratora Windows lub programu iTunes.

Obraz
© (fot. Sony) Sony A860 Walkman

Dzięki funkcji kanałów SensMe można łatwo, automatycznie podzielić nagrania na różne kategorie i kanały tematyczne. Wśród innych funkcji nowych modeli warto wspomnieć o trybie Karaoke, synchronizowanym wyświetlaniu tekstu utworu i funkcji nauki języka.

Modele A86. i S760 są wyposażone w bezprzewodowe łącze Bluetooth, które pozwala na transmisję muzyki do słuchawek bezprzewodowych, współpracujących doków z głośnikami, radioodtwarzaczy samochodowych i innych urządzeń. Interfejs Bluetooth umożliwia także bezprzewodowe prezentowanie zdjęć wykonanych kompatybilnym telefonem komórkowym.

Walkman MP4 A86. jest oparty na pięciu technologiach Clear Audio, jedną z nich jest opracowana przez Sony nowa generacja cyfrowych wzmacniaczy S-Master MX. Wzmacniacze tego typu odznaczają się niższymi poziomami szumów i zniekształceń. Duży, 2,8-calowy dotykowy ekran LCD o dużej jasności pozwala na oglądanie zdjęć, filmów i okładek albumów. Dodatkową zaletą tej serii jest akumulator, według producenta wystarczający na 50 godzin słuchania muzyki lub 10 godzin odtwarzania filmu.

Dobrym uzupełnieniem tego modelu mogą być (sprzedawane oddzielnie) słuchawki Bluetooth MDR-NWBT10. Ich akumulator można naładować z komputera lub bezpośrednio z odtwarzacza, aby następnie słuchać muzyki przez 4 godziny. Na słuchawkach znajdują się łatwo dostępne elementy sterujące do regulacji głośności, włączania / wstrzymywania odtwarzania i wybierania poprzedniego / następnego utworu, nie trzeba zatem sięgać po odtwarzacz do torby, kieszeni czy plecaka.

Odtwarzacze najniższej serii - W26. - są o 25% lżejsze od swoich poprzedników. Idealnie nadają się dla osób uprawiających sporty i prowadzących aktywny tryb życia. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer upraszcza przesyłanie plików z komputera lub biblioteki iTunes przy użyciu techniki „przeciągnij i upuść”. Zaledwie 3-minutowe ładowanie ma wystarczyć na 60 minut słuchania; po całkowitym naładowaniu wewnętrzny akumulator umożliwi odtwarzanie przez 8 godzin.

Nowe odtwarzacze MP3 i MP4 Walkman trafią do sprzedaży we wrześniu 201. r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)