Sony uruchamia własną platformę crowdfundingową

Sony uruchamia własną platformę crowdfundingową
Źródło zdjęć: © warrenski / flickr.com / CC

03.07.2015 09:31, aktual.: 03.07.2015 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Platformy takie jak Kickstarter czy Indiegogo pozwalają spełniać marzenia nikomu nie znanych producentów, artystów czy inżynierów i sprzyjają rozwojowi rynku. Nic dziwnego, że w krótkim czasie zdobyły taką popularność. Sony także postanowiło uruchomić podobny serwis.

First Flight różni się od innych platform crowdfundingowych tym, że nie znajdziemy w nim projektów internautów, a jedynie pracowników Sony. Portal ma umożliwić im nie tylko zdobycie odpowiednich środków finansowych na ukończenie swoich produktów, ale też ich późniejszy zakup.

Każdy projekt zawiera materiał wideo, opis, zdjęcia, informacje o twórcach, notatki blogowe z przebiegu prac i dane na temat samej zbiórki. Póki co w serwisie znajdziemy projekt uniwersalnego kontrolera-pilota z ekranem e-ink, zestaw w stylu DIY wspierający Internet Rzeczy i smartwatch FES Watch, który jest w całości pokryty e-inkiem. Niestety na razie First Flight przeznaczony jest tylko dla japońskiej społeczności. Serwis nie ma nawet anglojęzycznej odsłony. Prawdopodobnie jednak wkrótce się to zmieni.

Jak oceniacie sam pomysł producenta? Z jednej strony Sony jest olbrzymią korporacją, którą stać na finansowanie swoich produktów i proszenie internautów o wsparcie wydaje się zwykłym "skokiem na kasę". Z drugiej jednak First Flight pomoże Sony zorientować się, które z pomysłów cieszą się największym zainteresowaniem, dzięki czemu na rynku nie pojawią się produkty, które z miejsca stałyby się komercyjną porażką. A może firma liczy na inicjatywy, które sama wykupi?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy biurowiec z drukarki 3D stanie w Dubaju

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)