Sony uruchamia własną platformę crowdfundingową

Sony uruchamia własną platformę crowdfundingową

Sony uruchamia własną platformę crowdfundingową
Źródło zdjęć: © warrenski / flickr.com / CC
03.07.2015 09:31, aktualizacja: 03.07.2015 10:01

Platformy takie jak Kickstarter czy Indiegogo pozwalają spełniać marzenia nikomu nie znanych producentów, artystów czy inżynierów i sprzyjają rozwojowi rynku. Nic dziwnego, że w krótkim czasie zdobyły taką popularność. Sony także postanowiło uruchomić podobny serwis.

First Flight różni się od innych platform crowdfundingowych tym, że nie znajdziemy w nim projektów internautów, a jedynie pracowników Sony. Portal ma umożliwić im nie tylko zdobycie odpowiednich środków finansowych na ukończenie swoich produktów, ale też ich późniejszy zakup.

Każdy projekt zawiera materiał wideo, opis, zdjęcia, informacje o twórcach, notatki blogowe z przebiegu prac i dane na temat samej zbiórki. Póki co w serwisie znajdziemy projekt uniwersalnego kontrolera-pilota z ekranem e-ink, zestaw w stylu DIY wspierający Internet Rzeczy i smartwatch FES Watch, który jest w całości pokryty e-inkiem. Niestety na razie First Flight przeznaczony jest tylko dla japońskiej społeczności. Serwis nie ma nawet anglojęzycznej odsłony. Prawdopodobnie jednak wkrótce się to zmieni.

Jak oceniacie sam pomysł producenta? Z jednej strony Sony jest olbrzymią korporacją, którą stać na finansowanie swoich produktów i proszenie internautów o wsparcie wydaje się zwykłym "skokiem na kasę". Z drugiej jednak First Flight pomoże Sony zorientować się, które z pomysłów cieszą się największym zainteresowaniem, dzięki czemu na rynku nie pojawią się produkty, które z miejsca stałyby się komercyjną porażką. A może firma liczy na inicjatywy, które sama wykupi?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy biurowiec z drukarki 3D stanie w Dubaju

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)