Sony Rolly - zatańczy, jak mu zagrasz

Sony Rolly - zatańczy, jak mu zagrasz

11.09.2007 10:30, aktual.: 11.09.2007 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Sony zaprezentował unikalny model odtwarzacza muzycznego. Urządzenie nosi nazwę Rolly - podczas odtwarzania muzyki może się obracać i poruszać elementami obudowy.

Urządzenie ma kształt jajka i mieści się w dłoni. Na obu końcach znajdziemy głośniki, schowane pod odchylanymi pokrywami ( pokrywy odchylają się w trakcie odtwarzania muzyki ). W obudowie odtwarzacza znalazł się tylko jeden przycisk, odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie go. Pozostałe funkcje Rolly'ego kontrolowane są za pomocą dwóch pierścieni otaczających korpus urządzenia. Jeden z nich służy do wyboru utworu lub albumu, który ma zostać odtworzony, podczas gdy drugim pierścieniem można kontrolować głośność dźwięku.

Pierścienie te połączone są z silniczkami, umożliwiającymi ruch obrotowy odtwarzacza. Urządzenie można też ustawić tak, aby w czasie odtwarzania muzyki nie wykonywało żadnych "akrobacji" - w takim przypadku poruszanie się po liście odtwarzania możliwe jest przez przesuwanie położonego na płaskiej powierzchni Rolly'ego w przód lub w tył, a dostosowanie głośności - poprzez obracanie nim.

Odtwarzacz dysponuje 1 gigabajtem pamięci flash. Może odtwarzać muzykę w formacie MP3, Atrac i AAC. Obsługuje też Bluetooth, dzięki czemu może odtwarzać utwory przesyłane do niego za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Czas odtwarzania muzyki wynosi 5 godzin. Wykorzystanie "tanecznych" możliwości Rolly'ego skraca ten czas do 4 godzin, a wykorzystanie interfejsu Bluetooth - do 3,5 godziny.

Wykonywane przez odtwarzacz ruchy muszą być zaprogramowane dla każdego utworu. Dostępnych jest sześć ustawień - m.in. pokrywy głośników mogą zamykać się i otwierać, a oba końce odtwarzacza mogą się obracać. Tą drogą można uzyskać całkiem złożone sekwencje ruchów. Sony zamierza udostępnić aplikację "Motion Editor", która umożliwi użytkownikowi zaprogramowanie "choreografii" oraz uruchomić internetowy serwis, za pomocą którego posiadacze Rolly'ego mogliby wymieniać się między sobą plikami zawierającymi zestawy ruchów.

Urządzenie mierzy 104 mm długości na 65 mm w obwodzie i waży 300 gramów. W Japonii trafi do sklepów 29 września w cenie ok. 353 dolarów. Plany sprzedaży Rolly'ego na innych rynkach nie zostały jeszcze sprecyzowane.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)