Sony: koniec Xperii Z

Sony: koniec Xperii Z

Sony: koniec Xperii Z
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC
26.02.2016 08:22, aktualizacja: 26.02.2016 17:30

Sony oficjalnie potwierdził, że nie będzie już więcej smartfonów z rodziny Xperia Z. Będzie natomiast (ponownie) nowe podejście do tematu telefonów.

Z krótkiego oświadczenia firmy Sony dowiadujemy się, że seria Xperia Z osiągnęła swój punkt kulminacyjny, a wprowadzona właśnie seria Xperia X prezentuje nowy rozdział i ewolucję strategii produktowej. O jakie zmiany tak właściwe chodzi?

Do tej pory Sony starał się wciskać do smartfonów "najlepsze zaawansowane technologie", co brzmi całkiem logicznie. Teraz natomiast firma skupi się na dostarczaniu "inteligentnych, adaptacyjnych doświadczeń dla użytkowników, począwszy od aparatu, przez zasilanie, po design i oprogramowanie".

Chociaż pozornie nie zmienia się nic, w praktyce deklaracja Sony oznaczać może większe skupienie się na średnim segmencie cenowym rynku, zamiast premier kilku flagowych urządzeń co pół roku.

Chociaż Xperia X Performance to właściwie kontynuator serii Z (zmiany są kosmetyczne), to już w przypadku modeli Xperia X i XA, spychających nieco wariant Performance na drugi plan, rzeczywiście da się zauważyć nieco inne podejście Sony. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ofiarą japońskiej rewolucji nie będą urządzenia z linii Compact.

Zobacz także: Technologiczna r(ewolucja) na targach MWC 2016

ag

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)