Karty Memory Stick Micro M2 w nowych modelach telefonów komórkowych firmy Sony Ericsson zastąpione zostaną w przyszłości przez znacznie popularniejsze (oraz, co bardzo istotne, tańsze) karty formatu microSD.
Warto przypomnieć, że znalazły one już zastosowanie w zapowiedzianych modelach Satio, Aino i Yari.
Wydaje się, że ogłoszona właśnie rezygnacja z kart opracowanych przez Sony może oznaczać ich powolny koniec.