Sony Ericsson: jeśli Android to Donut

Sony Ericsson: jeśli Android to Donut

Sony Ericsson: jeśli Android to Donut
27.05.2009 13:51, aktualizacja: 27.05.2009 14:11

Jak informuje serwis detector-PRO, pierwsze modele Sony Ericssona pracujące pod kontrolą systemu Android ukażą się dopiero po premierze systemu w wersji 2.0 (Donut). Jako powód podawane jest niewystarczające wsparcie aktualnej wersji jeśli chodzi o obsługę multimediów oraz rozwiązań związanych z sieciami społecznościowymi.

Jednak przyczyna takiej decyzji może być bardziej prozaiczna. Obecna wersja Androida, 1.5, obsługuje jedynie ekrany o rozdzielczości HVGA (320 x 480). Oznaczać by to zatem mogło, że Sony Ericsson nie jest jeszcze gotowy lub nie chce wprowadzić na rynek urządzenia wyposażonego w taki właśnie ekran.

Sytuacja taka implikuje dwie możliwości: albo pierwsze urządzenie tego producenta pracującego pod kontrolą systemu Android będzie posiadało ekran o niższej rozdzielczości (np. QVGA, WQVGA), albo też wyświetlacz o wyższej rozdzielczości (np. VGA czy WVGA).

Biorąc pod uwagę rozwój sytuacji na rynku, bardziej prawdopodobna wydaje się opcja pierwsza. Zwłaszcza, że już najwięksi producenci telefonów, tacy jak Samsung czy HTC, zapowiedzieli wprowadzenie na rynek urządzeń z ekranami o rozdzielczości mniejszej niż HVGA.

Peter Ang, wiceprezes odpowiedzialny za marketing Sony Ericssona w Azji, zdementował plotki mówiące o tym, że Sony Ericsson zrezygnuje z innych mobilnych systemów operacyjnych na rzecz Androida. Koncern planuje sprzedaż smartfonów również z Windows Mobile i Symbianem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)