Sony Bravia– telewizory dla fanów seriali

Sony Bravia– telewizory dla fanów seriali

Sony Bravia– telewizory dla fanów seriali
Źródło zdjęć: © WP.PL
Grzegorz Burtan
25.07.2018 13:26

Nowoczesne telewizory to multimedialne centra rozrywki. Czasy, gdy urządzenia te służył tylko do oglądania tradycyjnej telewizji, odeszły już w przeszłość. Modele z serii Sony Bravia stworzone zostały z myślą o wielbicielach seriali dostępnych na platform streamingowych, takich jak Netflix czy HBO GO.

Wygodny streaming

Do oglądania seriali za pośrednictwem platform streamingowych, takich ja Netflix, Showmax czy HBO GO, przekonuje się coraz więcej widzów. Trudno się dziwić – jest to rozwiązanie łatwe i wygodne. Korzystając z platformy streamingowej, możesz oglądać swoje ulubione produkcje wtedy, gdy masz na to ochotę, a seansu nie przerywają irytujące bloki reklamowe. Serwisy streamingowe oferują szeroki wybór najnowszych tytułów. W bibliotece HBO GO znajdziesz takie produkcje, jak Gra o tron, Westworld, Detektyw czy Wataha, na Netflixie z kolei obejrzeć możesz House of Cards, Stranger Things czy Narcos. Platformy te oferują również dostęp do filmów – zarówno do tytułów premierowych, jak i pozycji uznawanych już za klasykę kinematografii. Wielbiciele całonocnych maratonów docenią z pewnością fakt, że sezony seriali produkowanych przez Netflixa wypuszczone są od razu w całości. Wszystkie zalety serwisów stremingowych pozwolą Ci wykorzystać telewizory z serii Sony Bravia TV. Szeroki wybór urządzeń z tej linii znajdziesz w sklepie Sony Centre. Co fanom seriali oferują telewizory Sony Bravia?

Funkcjonalne rozwiązania

Telewizory z serii Sony Bravia umożliwiają oglądanie materiałów w rozdzielczości 4K UHD, będącej następcą rozdzielczości Full HD. Materiały w takiej jakości znajdują się już w ofercie Netflixa czy HBO GO. Dzięki zaawansowanej funkcji Object-based HDR Remaster telewizory Bravia zachwycają widzów wiernym odwzorowaniem kolorów. Technologia ta optymalizuje kontrast wyświetlanego obrazu – pogłębia widoczną na ekranie czerń i wzmacnia nasycenie jasnych barw. Z kolei technologia Motionflow XR gwarantuje płynny i ostry obraz podczas wyświetlania nawet najbardziej dynamicznych scen. Telewizory Bravia TV zaliczają się do grupy urządzeń Smart i wyposażone są w system operacyjny Android TV. Dzięki temu zainstalować możesz na nich aplikacje pobrane ze sklepu Google Play. Jest to rozwiązanie znane wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. W analogicznych sposób na telewizorach Sony Bravia TV zainstalować możesz aplikacje takie jak YouTube, Netflix, HBO GO, Ipla czy Showmax. Aby oglądać seriale, filmy czy klipy na ekranie telewizora, nie musisz już podłączać żadnych dodatkowych urządzeń. Android TV umożliwia również korzystania z aplikacji służących do streamowania muzyki, takich jak Spotify czy Tidal.

Łatwa komunikacja z innymi urządzeniami

Telewizory Sony Bravia wyposażone są w łatwo dostępne porty HDMI i USB, które umożliwiają komunikację z urządzeniami zewnętrznymi. Za pomocą wejścia HDMI pod telewizor podłączyć możesz laptopa, odtwarzacz płyt DVD i Blu-ray, dekoder telewizji cyfrowej czy kamerę wideo. Z kolei port USB umożliwia szybki i wygodny dostęp do treści przechowywanych na pendrivie. Telewizory Sony Bravia TV posiadają również wbudowany moduł Chromecas, który umożliwia podłączenie telewizora do domowej sieci Wi-Fi. Za jej pośrednictwem na ekran telewizora możesz bezprzewodowo przekazać obraz z popularnej komputerowej przeglądarki Google Chrome. Chromecast umożliwia również strumieniowanie obrazu z urządzeń mobilnych działających w oparciu o Androia lub iOS . Dzięki temu rozwiązaniu będzie mógł bez problemu „przerzucić” na ekran telewizora film, który oglądasz akurat na swoim smartfonie.

Nagrywanie seriali

Telewizory Sony Bravia TV posiadają też funkcje stworzone z myślą o osobach, które oglądają seriale emitowane przez tradycyjne stacje telewizyjne. Funkcja HDD USB Rec umożliwia nagrywanie programów na zewnętrznym twardym dysku, który możesz podłączyć do telewizora za pomocą portu USB. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy nacisnąć przycisk Rec umieszczony na pilocie. Gdy emisja odcinka dobiegnie końca, nagrywanie zatrzyma się automatycznie. Jeżeli wiesz, że w czasie nadawania Twojego ulubionego serialu będziesz przebywał poza domem, nagrywanie możesz zaplanować za pomocą programatora czasowego, który samoczynnie uruchomi zapis o ustalonej przez Ciebie porze. Telewizory Sony Bravia TV obsługują dyski zewnętrze o pojemności do 2 TB. Taka ilość miejsca z pewnością wystarczy, aby nagrać wszystkie Twojego ulubione seriale z danego tygodnia, a nawet miesiąca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)