Sonic Hour - urządzenie do spieniania piwa

Sonic Hour - urządzenie do spieniania piwa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.04.2013 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały producenta)

W Polsce piwo lejemy po ściance kufla, tak by zbytnio się nie pieniło. Z kolei w Japonii najwyraźniej duża ilość piany jest jak najbardziej pożądana - właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni pochodzi Sonic Hour, urządzenie które "wytrzęsie" dodatkową piankę z naszego piwa.

Oczywiście jeśli chcemy mieć dużo piany możemy po prostu mniej delikatnie obchodzić się z trunkiem w trakcie przelewania go do kufla. Po co jednak się męczyć, skoro za jedyne 120 złotych można nabyć dodatkowe urządzenie, które zrobi to za nas? Do takiego wniosku doszli projektanci z firmy Takara Tomy i stworzyli jeden z dziwniejszych gadżetów kuchennych z jakimi do tej pory się spotkaliśmy.

Aby uzyskać pożądany efekt, musimy najpierw nalać odrobinę wody na specjalnie do tego przeznaczoną platformę na górnej części Sonic Hour. Następnie stawiamy na niej kufel (najlepiej jeśli wypełniony jest piwem maksymalnie do połowy!) i uruchamiamy gadżet, który zaczyna delikatnie nim potrząsać. Teraz musimy zdać się na własne wyczucie i refleks - piana rośnie dosyć szybko, tak wiec musimy w odpowiednim momencie zatrzymać pracę urządzenia.

Dziwne urządzenia dobrze sprzedają się w Japonii, podejrzewamy jednak, że w naszym kraju Sonic Hour nie odniesie oszałamiającego sukcesu.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)