Solar Kettle - czajnik na energię słoneczną

Solar Kettle - czajnik na energię słoneczną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.05.2013 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wyprodukowane przez brytyjską firmę Conteporary Energy urządzenie przydać się może w trakcie wycieczek wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Solar Kettle podgrzeje wodę na herbatę całkiem za darmo, jednak zajmie mu to aż dwie godziny.

Jak wiadomo, Anglicy bardzo lubią herbatę. Trudno ją jednak przygotować ją w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Fakt, można skorzystać z przenośnej kuchenki gazowej lub po prostu przegotować wodę nad ogniskiem, ale projektanci z Conteporary Energy proponują inne rozwiązanie.

Solar Kettle wygląda jak duży termos, jest jednak trochę cięższy - przyczynę wyższej wagi poznamy, kiedy zaczniemy przygotowywać czajnik do właściwej pracy. Ścianki urządzenia po otwarciu służą do zbierania promieni słonecznych i zamieniania ich w energie cieplną. Dzięki temu podczas ładnej pogody, możemy nawet na kompletnym odludziu przegotować wodę na herbatę bądź ugotować jajko.

Cały proces jednak trochę trwa. Czajnik pomieści poł litra wody, a podgrzanie jej zajmie mu nawet dwie godziny. To kilkadziesiąt razy dłużej niż przy użyciu tradycyjnych metod, jednak widocznie jest to cena, jaką musimy zapłacić za całkowicie darmowe podgrzanie wody.

Producent zapewnia, że Solar Kettle potrafi także zdezynfekować wodę z rzeki, a jeśli utkniemy na bezludnej wyspie, może posłużyć nam może do odsalania wody morskiej.

Cena - 35 funtów brytyjskich, czyli około 170 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)