Socialmatic Camera - "aparat Instagram" od Polaroida

Socialmatic Camera - "aparat Instagram" od Polaroida04.03.2013 10:19
Socialmatic Camera - "aparat Instagram" od Polaroida
Źródło zdjęć: © chip.pl

Mniej więcej rok temu pojawiły się pierwsze wizualizacje "aparatu Instagrama", traktowanego wyłącznie jako wirtualna ciekawostka, bez szans na realizację w praktyce. Aż tu nagle do sprawy włączył się Polaroid...

Okazało się, że taki aparat - sprzedawany pod nazwą Polaroid Socialmatic Camera i wyglądający na pierwszy rzut oka jak ucieleśnienie logo Instagrama - naprawdę może powstać! Producent spodziewa się nawet, że jego sprzedaż zacznie się pierwszej kwarcie 201. roku, a więc całkiem niedługo. Ale nawet nie to jest jeszcze najciekawsze.

Rzeczywistość może bowiem przerosnąć marzenia pierwotnych projektantów. Istnieją realne szanse na to, że nowy aparat będzie równocześnie wyposażony w miniaturową drukarkę (być może pracującą w technologii ZINK, wykorzystywanej już przez Polaroida), dzięki czemu "Instagramowe" fotografie będzie można od razu przenieść na papier!

288759505654003859
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Ciekawe są również inne elementy specyfikacji aparatu. Nie są one jeszcze potwierdzone, ale prawdopodobnie będzie on umożliwiał komunikację zarówno poprzez Wi-Fi, jak i przez Bluetooth. Na tylnej ściance znajdzie się duży ekran dotykowy o proporcjach 4:3 (czemu nie kwadratowy?), a z przodu - zoom optyczny i oświetlenie typu LED. Zdjęcia zapisywane będą w 16-gigabajtowej pamięci wewnętrznej lub na kartach typu SD.

Poniżej film dobrze przedstawiający pomysł na ten niezwykły aparat:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "E Ink czy LCD - który jest lepszy? "

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)