Snapdragon przyspieszy

Snapdragon przyspieszy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

12.01.2010 00:22, aktual.: 12.01.2010 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Procesory o częstotliwości 1 GHz montowane w telefonach komórkowych nie powinny już nikogo dziwić. Jednak szef Qualcomm, który jako pierwszy wprowadził na rynek taki właśnie procesor - Snapdragon - poinformował, że jego firma pracuje nad jeszcze szybszymi i bardziej wydajnymi jednostkami dla urządzeń mobilnych.

Luis Pineda, szef firmy Qualcomm, poinformował, że jeszcze w tym roku na rynek wprowadzone zostaną dwa nowe rodzaje procesorów z linii Snapdragon. Pierwszy z nich będzie trochę szybszy od swojego 1 GHz poprzednika i taktowany będzie zegarem o częstotliwości 1,3 GHz.

Zbudowany on będzie w technologii 45 nm, a pierwsze jego próbki trafią do producentów jeszcze przed końcem stycznia. Na pierwsze telefony pracujące pod jego kontrolą będziemy musieli jednak zaczekać aż do ostatnich miesięcy 2010 roku.

Druga z zapowiadanych jednostek taktowana będzie zegarem o częstotliwości 1,5 GHz i posiadać będzie dwa rdzenie, które otrzymały nazwę _ Scorpion _. Do producentów trafi ona przed końcem 2010 roku, a pierwsze urządzenia ją wykorzystujące pojawią się nie wcześniej, niż w 2011. Obydwie propozycje mają zaoferować możliwość obsługi obrazu HD w jakości 1080p.

Wygląda więc na to, że wojna na rynku procesorów mobilnych dopiero się zaczyna. Wcześniej bowiem informowaliśmy o tym, że jeden z konkurentów Qualcomma - Marvell - nie zamierza poprzestać na wprowadzeniu na rynek swojej 1 GHz propozycji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)