Smukłe notebooki z serii VAIO Y

Smukłe notebooki z serii VAIO Y

Smukłe notebooki z serii VAIO Y
Źródło zdjęć: © Sony
24.02.2010 16:10, aktualizacja: 24.02.2010 16:49

Smukłe notebooki z nowej serii VAIO Y sprawdzą się w typowych zastosowaniach multimedialnych. VAIO z serii Y waży niespełna 1,8 kg. Wyróżnia się wytrzymałą obudową ze stopu magnezowego i charakterystycznym dla komputerów VAIO cylindrycznym zawiasem. Jest wyposażony w panoramiczny wyświetlacz VAIO 33,8 cm (13,3") z podświetleniem diodowym, zapewniającym dużą szczegółowość i kontrastowość oglądanych dokumentów, grafik itp.

Smukłe notebooki z nowej serii Vaio Y sprawdzą się w typowych zastosowaniach multimedialnych. Vaio z serii Y waży niespełna 1,8 kg. Wyróżnia się wytrzymałą obudową ze stopu magnezowego i charakterystycznym dla komputerów VAIO cylindrycznym zawiasem. Jest wyposażony w panoramiczny wyświetlacz Vaio 33,8 cm (13,3") z podświetleniem diodowym, zapewniającym dużą szczegółowość i kontrastowość oglądanych dokumentów, grafik itp.

Seria Vaio Y odznacza się zwiększoną wydajnością akumulatora. Do ograniczenia zużycia energii przyczyniają się procesory firmy Intel o bardzo niskim napięciu zasilania. Standardowy akumulator wystarcza do 9 godzin. Na uwagę zasługuje zminiaturyzowany zasilacz.

Obraz
© (fot. Sony)

Pełnowymiarowa klawiatura jest dobrze wyczuwalna pod palcami i umożliwia wygodne pisanie. Touchpad pozwala na używanie gestów. Wykonując palcami odpowiednie ruchy, można przewijać zawartość dokumentu, przechodzić w przód lub w tył, wybierać żądane powiększenie i obracać dokument.

Z przodu urządzenia znajduje się przycisk Assist, służący do uruchamiania programu Vaio Care. Ten nowy program ułatwia konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem (pomaga nawet w odzyskaniu danych, gdy nie daje się uruchomić system operacyjny komputera).

Notebook Vaio z serii Y będzie dostępny pod koniec stycznia 201. w orientacyjnej cenie ok. 3 300 zł.

Obraz
© (fot. Sony)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)