Trwa ładowanie...
dyptv1y

Smeg 500 - połączenie lodówki i ... Fiata 500

Marka Smeg znana jest z tworzenia urządzeń gospodarstwa domowego o nietypowym wzornictwie, często nawiązującym do stylistyki retro. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Share
Smeg 500 - połączenie lodówki i ... Fiata 500
Źródło: Materiały prasowe
dyptv1y

Lodówka Smeg 50. stylizowana jest na przód Fiata 500. Wybór akurat tego modelu nie jest przypadkowy - zarówno klasyczne lodówki Smeg, jak i powstały w 1957 roku Fiat 500, to ikony włoskiego wzornictwa przemysłowego.

Obie firmy nie po raz pierwszy łączą siły - pierwszy raz współpracę nawiązały w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jak tłumaczy Vittorio Bertazzoni, prezes Smeg: "_ Dla mnie stworzenie lodówki Smeg500 to kwestia honoru. Pragnę oddać hołd mojemu dziadkowi, który stworzył markę Smeg zaraz po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej, a jeden z jego pierwszych projektów powstał we współpracy z marką Fiat. Nowy produkt ma być symbolem designu spod znaku "Made In Italy" _."

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Sam produkt jest dosyć ciekawy, ale z punktu widzenia użyteczności bliżej mu do atrakcyjnego gadżetu urozmaicającego wystrój wnętrz, niż do praktycznego urządzenia, które mogło by zastąpić zwyczajną chłodziarko-zamrażarkę. Pojemność lodówki wynosi 10. litrów, a żeby dostać się do jej zawartości należy podnieść "maskę" - tak jak przy próbie dostania się do bagażnika faktycznego Fiata 500. Chociaż urządzenie nawiązuje do klasycznego designu, jest oszczędne jak nowoczesne modele - działa w klasie energetycznej A+.

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Lodówka Smeg 50. dostępna będzie w sprzedaży pod koniec czerwca w trzech kolorach - czerwonym, zielonym i białym. Producent nie ujawnił jeszcze ceny, ale można się domyślać, że nie będzie ona niska.

PS, WP.PL

Zobacz: Technologie stosowane w lodówkach - hit czy kit?

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów