Smartfon z 5G wcale nie musi być drogi

Smartfon z 5G wcale nie musi być drogi

Źródło zdjęć: © materiały partnera
04.10.2022 15:00

Ponad 20 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie ma dostępu do Internetu oraz urządzeń do korzystania z niego.* Powód? Najczęściej zbyt wysoka cena. To może się jednak wkrótce zmienić dzięki wyjątkowej ofercie T-Mobile, w skład której wchodzą dwa autorskie smartfony z 5G.

Wchodzisz do autobusu i chcesz zagrać w swoją ulubioną grę, ale akurat rozpoczęła się jej aktualizacja... Zanim pobierze się do końca, ty już kończysz swoją podróż. Inny przykład frustrujących doświadczeń z mobilnym Internetem? Film w streamingu, który przycina się co minutę, strona, która wgrywa się tak długo, że rezygnujesz z czytania treści czy wideokonferencja, w trakcie której musisz domyślać się, co właśnie powiedział twój rozmówca, ponieważ znowu przerwało głos.

Jeszcze kilka lat temu machaliśmy ręką na 5G, traktując je jako pieśń przyszłości. W 2020 r. zaledwie 1 proc. smartfonów sprzedawanych w sieci T-Mobile obsługiwało technologię piątej generacji. Ale technologie zmieniają się w okamgnieniu. Skoro mamy aparaty obsługujące 4K, aplikacje, które kręcą się wokół wideo, a w naszych domach pojawia się coraz więcej smart urządzeń, to szybka sieć jest dziś pożądana bardziej niż kiedykolwiek. Nie wierzycie? Obecnie w T-Mobile co drugi sprzedany smartfon ma już 5G.

Przeszkodą w korzystaniu z dobrodziejstw tej technologii może być jednak cena – zarówno usługi telekomunikacyjnej, jak i smartfonów z odpowiednim modułem. Zwłaszcza w dobie trudnej sytuacji ekonomicznej mało kto spogląda na półkę urządzeń wyższej klasy. Potwierdzają to wyniki badań T-Mobile – aż 56 proc. Polaków korzysta ze smartfonów w cenie do 1000 zł. Operator nie pozostał obojętny na powyższe trendy i w zaskakujący sposób zareagował na potrzeby swoich klientów – wyprodukował własny smartfon z 5G, a w zasadzie to aż dwa smartfony!

Cyfryzacja jest naszą przyszłością, dlatego jako T-Mobile Polska systematycznie rozwijamy infrastrukturę 5G i stawiamy na oferty z nielimitowanym internetem. Jednak by korzystać z dobrodziejstwa tych usług, potrzebne są również narzędzia – przystępne cenowo, ale i jakościowe; spełniające wszystkie potrzeby, ale i atrakcyjne. Dlatego cieszę się, że portfolio T-Mobile, jako pierwszego operatora w Polsce, powiększa się dzisiaj o nasze dwa jakościowe smartfony, dostępne na każdą kieszeń – mówi Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Wspólnie z naszym partnerem, firmą Google, stworzyliśmy smartfony, które – mocno w to wierzę – przypadną Polakom do gustu i zwiększą dostęp do 5G. Chcemy, żeby świat innowacji był jeszcze bardziej otwarty i przystępny dla każdego, bo zgodnie z naszym motto „nie zatrzymamy się, dopóki wszyscy nie będą połączeni” – dodaje Maierhofer.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

T Phone 5G i T Phone 5G Pro – smartfony z 5G na każdą kieszeń

5 października na dziewięciu europejskich rynkach – w tym także w Polsce – do salonów T-Mobile zawitały dwa wyjątkowe modele smartfonów. Wyjątkowe nie tylko ze względu na logo operatora, ale i cenę. T-Mobile wybrało na swojego partnera jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata – Google, które ma nie tylko bogate doświadczenie w oprogramowaniu dla smartfonów, ale i ich produkcji.

T Phone 5G i jego drugi wariant 5G Pro kierowane są do ludzi, którym zależy na szybkim i wydajnym urządzeniu pozwalającym cieszyć się wszystkimi korzyściami sieci piątej generacji. Nie znajdziemy tu może wodotrysków znanych z flagowców, ale też na pewno nie będziemy uskarżali się na jakość urządzenia.

Obydwa urządzenia mają elegancki, minimalistyczny design, ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 700, czystego Androida 12 oraz użyteczny zestaw aparatów: 50 MP aparat główny, 2 MP aparat do zdjęć makro oraz 2 MP czujnik głębi, dzięki któremu wykonamy portrety z rozmyciem tła. Model T Phone Pro 5G dodatkowo oferuje jeszcze ultraszerokokątny aparat 5 MP i 16 MP aparat do selfie, podczas gdy jego tańszy odpowiednik ma przedni aparat o rozdzielczości 5 MP.

To niejedyne różnice. T Phone 5G jest nieco mniejszy – ma 6,52-calowy ekran HD+. Smartfon posiada 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej, a jego bateria ma pojemność 4500 mAh. To wystarczająco, by przy przeciętnym użytkowaniu działał całą dobę.

© materiały partnera

Jednak jeżeli zależy nam na większym ekranie czy wydajności lub pojemniejszej baterii, warto dopłacić do modelu T Phone 5G Pro, który ma odpowiednio 6,82-calowy wyświetlacz HD+, 6GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności aż 5000 mAh z opcją ładowania bezprzewodowego.

T Phone 5G w wolnej sprzedaży i na stronie operatora dostaniemy już za 1099 zł, a jego ulepszony wariant T Phone 5G Pro za 1399 zł. To całkiem niezłe ceny, ale T-Mobile poszło o krok dalej i zaoferowało swoim abonentom jeszcze korzystniejszą ofertę.

© materiały partnera

6 rat za 0 zł i Internet bez limitu

Jak wiadomo, samo urządzenie nie wystarczy, by cieszyć się szybkim Internetem. Do pełni szczęścia brakuje taryfy, która będzie uwzględniała najbardziej wymagającą potrzebę użytkownika pragnącego korzystać z 5G – gigantyczną paczkę danych… Ale umówmy się – nawet kilkadziesiąt GB to jakieś ograniczenie. W idealnym świecie moglibyśmy korzystać z Internetu bez limitu…

I właśnie do takiego świata przyszłości zaprasza już dzisiaj T-Mobile. W ofercie "Bez limitu" w taryfie L kosztującej 85 zł miesięcznie możemy dzwonić, SMS-ować, MMS-ować i surfować bez ograniczeń i spadków prędkości. Ekonomiczny wariant M za 65 zł również zakłada korzystanie z danych bez limitu, ale przy prędkości do 30 Mb/s.

W powyższych ofertach T Phone'y wypadają jeszcze korzystniej pod względem ceny. Dzięki temu, że nie płacimy za pierwsze 6 rat urządzenia (koszt pokrywa T-Mobile), oszczędzamy aż 270 zł w przypadku T Phone'a 5G i aż 330 zł w przypadku droższego wariantu.

Całkowity koszt zakupu tańszego z modeli z 5G wynosi zatem tylko 829 zł, co sprawia, że mieści się on w kwocie tysiąca złotych – zgodnie z oczekiwaniami Polaków. Na rynku nie znajdziemy tańszego smartfona z 5G! Nawet T Phone 5G Pro w ofercie abonamentowej także nie uderza nas po kieszeni – zapłacimy za niego jedynie 1069 zł.

Świetne taryfy w połączeniu z naprawdę przystępnymi urządzeniami to przełom na polskim rynku, który pomoże każdemu Polakowi wkroczyć do świata technologii piątej generacji. I to bez względu na jego sytuację finansową. Nikt nie powinien już wątpić, że przyszłość 5G rysuje się w różowych barwach.

* Raport Federacji Konsumentów "Wykluczenie cyfrowe podczas pandemii. Dostęp oraz korzystanie z internetu i komputera w wybranych grupach społecznych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie