Smartfon Amazonu będzie miał ekran 3D?

Smartfon Amazonu będzie miał ekran 3D?
Źródło zdjęć: © MikeBlogs / flickr.com / CC

10.05.2013 08:39, aktual.: 10.05.2013 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że Amazon zamierza wypuścić własnego smartfona pisano już od dawna. Co prawda jak na razie plotki te się jeszcze nie sprawdziły, ale to nie znaczy, że Bezos nie zastanawia się nad stworzeniem takiego urządzenia. Ostatnia porcja plotek, którą zaserwował nam dziś Wall Street Journal, mówi już nie o jednym, a o co najmniej dwóch urządzeniach.

Amerykański dziennik, powołując się na „dobrze poinformowane, anonimowe źródła”. twierdzi, że Amazon pracuje nie nad jednym smartfonem, ale nad dwoma jednocześnie. Czym miałyby się one wyróżniać na rynku? Według źródeł dziennika droższy model będzie wyposażony w niewymagający specjalnych okularów ekran 3D. Może być także wyposażony w technologię śledzenia wzroku użytkownika, czyli coś podobnego do tego, z czym eksperymentuje Samsung od czasu Galaxy S III. Ale w wykonaniu Amazonu ma ona mieć „jeszcze większe możliwości”.

Źródła twierdzą, że wśród nich ma znaleźć się możliwość nawigowania pośród treści wyświetlanych na hipotetycznym smartfonie Amazonu za pomocą wzroku. Urządzenie ma też wykrywać położenie oczu użytkownika i w zależności od tego dostrajać obraz tak, by poprawić efekt trójwymiarowości.

Brzmi interesująco i wymagać będzie całkiem sporej mocy obliczeniowej do działania. Co ciekawe, źródła dziennika twierdzą, że Amazon nie jest zainteresowany tylko smartfonami, ale skupia się na rozwoju całego szeregu innowacyjnych urządzeń. Jednym z nich ma być przenośny odtwarzacz muzyczny, który będzie cały czas połączony z chmurą, a muzyka będzie do niego strumieniowana. Na podobnej zasadzie ma działać również telewizyjny set-top box, nad którym też podobno trwają już prace.

Kiedy można się więc spodziewać takiej ofensywy sprzętu sygnowanego przez Amazon? Tego źródła niestety nie podają dokładnie –. część z tych urządzeń ma pojawić się w „najbliższych miesiącach”, inne pojawią się „później”.

Na razie są to tylko kolejne plotki ale Bezos udowodnił już nieraz, że potrafi zaskoczyć. Może coś w tym jest?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także