Smartcam - podglądaj co się dzieje w domu

Smartcam - podglądaj co się dzieje w domu

Smartcam - podglądaj co się dzieje w domu
06.06.2011 10:31, aktualizacja: 06.06.2011 10:42

Smartcam to usługa wideo umożliwiająca zobaczenie i usłyszenie na żywo, co dzieje się w naszym domu lub firmie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu. Obraz i dźwięk można odbierać za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego.

Usługa Smartcam pozwala na odbiór obrazu i dźwięku na żywo oraz nagrywanie i archiwizowanie zarejestrowanych wydarzeń. Użyta kamera działa niezależnie od komputera i samodzielnie łączy się z internetem. Dzięki zaawansowanej technologii kompresji obrazu, urządzenie działa poprawnie nawet przy niskich prędkościach internetu (minimalna przepustowość upload to 25. kbps). Korzystanie z niej nie wymaga podłączenia za pomocą kabla sieciowego – kamera wyposażona jest w moduł Wi-Fi.

W jednej z oferowanych opcji, Smartcam umożliwia również dwukierunkową komunikację głosową z urządzeniem. Oznacza to, że użytkownik może porozumiewać się z osobami znajdującymi się w obserwowanym miejscu.

Obraz
© (fot. Smartcam)

Wbudowana funkcja detekcji ruchu za pomocą czujnika –. cyfrowego bądź działającego na podczerwień – umożliwia rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu. W panelu obsługi można w prosty sposób określić preferowane właściwości tej opcji, a w szczególności wskazać konkretne godziny czy dni, kiedy kamera ma nagrywać. Co więcej, system może automatycznie wysyłać SMS-em lub e-mailem informację o rejestrowanych zdarzeniach wraz ze zdjęciem wykonanym przez kamerę. Dzięki rozbudowanemu archiwum nagrania można przechowywać na serwerze Smartcam nawet do 30 dni lub w dowolnym momencie zgrać je na dysk własnego komputera.

Podgląd z kamery dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanego użytkownika. Gwarantuje to, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do obrazu z naszego urządzenia.

Użytkownik może oglądać nagranie za pomocą tylko jednego urządzenia w danym czasie. Osoby, które chciałyby podzielić się dostępem do usługi Smartcam z innymi, mogą skorzystać z opcji MultiSmartcam.

Miesięczny abonament za jedną kamerę to koszt od 35 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)