Słuchawki z technologią poprawy nastroju

Słuchawki z technologią poprawy nastroju

Słuchawki z technologią poprawy nastroju
Źródło zdjęć: © engadget.com
26.02.2016 13:40

Pewnie większość z nas wie, że jednym ze sposobów na regulację emocji jest słuchanie muzyki. Możemy na przykład - poprawić sobie nastrój, odreagować złość, a nawet zmotywować się do działania. Amerykańska firma Nervana opracowała nowy rodzaj słuchawek, dzięki którym niezależnie od słuchanej muzyki - zawsze będziemy czuć się dobrze.

Wiadome jest, że muzyka może wywoływać w nas skrajne emocje - od radości, poprzez smutek, aż do złości. Amerykańska firma Narvana, postanowiła stworzyć urządzenie, które sprawi, że niezależnie od słuchanej muzyki, będziemy zawsze czuć się dobrze. Okazuje się, że sprzęt został wyposażony w technologię, która stymuluje uwalnianie się dopaminy w naszym mózgu, tym samym zapewniając dobre samopoczucie.

Słuchawki posiadają funkcję wysyłania elektrycznych sygnałów poprzez kanał słuchowy, dzięki czemu uzyskujemy uczucie przyjemności. Sygnały te, są sprzężone z muzyką, co sprawia, że użytkownik ma wrażenie, że to własnie ona zapewnia przyjemne uczucie.

Obraz
© (fot. futurism.com)

Jak widać na powyższym zdjęciu, urządzenie nie jest tak poręczne jak tradycyjne słuchawki, ponieważ dodatkowym elementem składowym jest specjalny generator sygnału. Ami Brannon, dyrektor firmy Nervana poinformował, że produkt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie kosztował 299 dolarów (około 1120 zł). Jak na razie, producent zapowiedział, że gotowy sprzęt, który pojawi się na sklepowych półkach, będzie znacznie bardziej efektowny, niż ten który prezentują dziś.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)