Słuchawki dla graczy Asus ROG Vulcan Pro

Słuchawki dla graczy Asus ROG Vulcan Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.07.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus ROG Vulcan Pro to słuchawki dla graczy z procesorem dźwiękowym ROG Spitfire i technologią podwójnej eliminacji szumów.

Zestaw słuchawkowy Asusa wyposażono w procesor dźwięku ROG Spitfire, który według producenta ma zapewnić aktywną i pasywną eliminację szumów i zakłóceń. Działa on na poziomie sprzętowym i nie wymaga instalacji sterowników. Za komfort podczas gry odpowiada natomiast gąbka, typu memory, pokryta sztuczną skórą oraz dodatki, takie jak wytrzymała torba podróżna, odczepiany mikrofon i kabel. Duże przetworniki o średnicy 40mm zostały wykonane z magnesów neodymowych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ROG Spitfire umożliwia dostęp do funkcji ulepszających dźwięk. Są to na przykład FPS EQ, który ma ulepszać pozycjonowanie dźwięków podczas grania w gry typu FPS, kreator wirtualnego dźwięku 7.1 oraz wzmacniacz słuchawkowy. Każda z tych funkcji posiada własny przycisk, który ją włącza lub wyłącza. FPS EQ opracowano na podstawie analizy charakterystyki dźwięków w wiodących grach typu FPS.

Tryb 7.1 virtual surround tworzy środowisko dźwięku surround i optymalizuje brzmienie efektów dźwiękowych, które pierwotnie nie zostały zaprogramowane dla gier. Zintegrowany z ROG Spitfire wzmacniacz słuchawkowy uwypukla brzmienie najcichszych dźwięków podczas gry.

Zestaw ROG Vulcan PRO oferuje aktywną i pasywną eliminację szumów. Filtry aktywne usuwają niskie częstotliwości emitowane m.in. przez wentylatory, blokując do 85% szumów. Dodatkowo, technologia pasywnej eliminacji szumów blokuje do 30dB wysokich częstotliwości, takich jak dźwięki otoczenia i głos ludzki.

Słuchawki wyposażono także w mikrofon umożliwiający regulację. Jest on wrażliwszy na głos, zapewniając skuteczną komunikację podczas gry.

Specyfikacja
Wymiary Średnica 40mm
Przetwornik Magnes neodymowy
Impedancja 32ohm
Częstotliwości 20Hz-20kHz
SPL 95dB@1KHz
ANC
(eliminacja szumów) Maks. > 15dB, częstotliwość > 600Hz

PNC
(izolacja szumów) Maks. > 30dB

Tryby ROG Spitfire Wzmacniacz słuchawek, 7.1 virtual surround, FPS EQ
Kable Plecione, 2,5 metra
Żywotność baterii z ANC Praca do 40 godzin z jedną baterią AAA
Wymiary 8,1” x 7,7”
Waga 326g (bez kabli), 375g (z kablami)

Mikrofon
Przetwornik Niekierunkowy
Czułość -42dB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)