Słoneczny test ekranów

Słoneczny test ekranów

Słoneczny test ekranów
22.06.2010 11:36, aktualizacja: 22.06.2010 12:17

Idą wakacje i kwestia czytelności ekranów telefonów na wolnym powietrzu staje się coraz bardziej uciążliwa. Techblog.gr postanowił porównać słoneczne możliwości smartfonów: Sony Ericsson Xperia X10, HTC Desire i Samsung Galaxy S.

Samsung I9000 Galaxy S ma 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wykonany w autorskiej technologii Samsunga opatentowanej jako Super AMOLED. W HTC Desire dostajemy mniejszy, 3,7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wykonany w klasycznej technologii AMOLED. W Super AMOLED redukcji uległa ilość warstw ekranu - pojemnościowy panel dotykowy jest zintegrowany z elementami świecącymi matrycy.

Przy dwóch powyższych ekranach ten w Xperii X10 wydaje się być bardzo przestarzały. Niby ekran ma 4 cale i rozdzielczość 854 x 480 pikseli (pożądana proporcja 16:9), jednakże wykonany został w technologii TFT i wyświetla zaledwie 65 tys. kolorów (konkurenci po 16 mln).

O ile w pomieszczeniach prym zdecydowanie wiodą ekrany AMOLED i Super AMOLED, o tyle na wolnym powietrzu klasyka zastosowana przez Sony Ericssona wychodzi na prowadzenie. Na drugim miejscu postawić trzeba Samsunga - jego Super AMOLED jest rzeczywiście znacznie czytelniejszy w słońcu niż klasyczny AMOLED. Wciąż jednak wygrywają klasyczne rozwiązania.

Ciekawe słoneczne zestawienie siedmiu innych (starszych) modeli smartfonów znaleźć można w tej wiadomości.

Na deser dołączamy jeszcze jeden film z _ Techblog.gr _. Jego bohaterami są te same telefony, jednak film nagrany został w domowym zaciszu. Tym razem palma pierwszeństwa należy się Samsungowi:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)