Skype wprowadza wersję dla biznesu

Skype wprowadza wersję dla biznesu
Źródło zdjęć: © Skype

25.03.2009 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skype przedstawił wersję beta Skype dla SIP skierowaną do klientów biznesowych. SIP (czyli protokół inicjowania sesji,
z ang. „Session Initiation Protocol”) stanowi otwarty standard i jest najpopularniejszym protokołem używanym w komunikacji internetowej przez branżę telekomunikacyjną
w milionach lokalizacji na całym świecie. Wg badań firmy IDC, 438 000 central IP/PBX zostało rozprowadzonych w 2008 roku na całym świecie.

Skype dla SIP umożliwia użytkownikom centrali SIP PBX korzystanie z tanich połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie, a także odbieranie połączeń od innych użytkowników Skype bezpośrednio przez system PBX.

Dzięki usłudze „click-to-call”. 405 milionów zarejestrowanych użytkowników Skype może kontaktować się z innymi przedsiębiorstwami bezpośrednio ze swoich stron internetowych. Połączenia te będą odbierane przez istniejące systemy biurowe bez generowania żadnych kosztów po stronie klienta. Jednocześnie firmy mogą cieszyć się niskimi stawkami Skype za połączenia międzynarodowe z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, wykonywanymi za pomocą urządzeń połączonych z systemami PBX. Dodatkowo mogą zakupić numery internetowe w Skype dostępne w ponad 20 krajach. Umożliwia to odbieranie połączeń od kontrahentów i klientów, którzy korzystają z tradycyjnych telefonów stacjonarnych lub z telefonów komórkowych, płacąc tylko lokalne stawki standardowe - pod warunkiem, że znajdują się oni w tym samym kraju, co wybierany numer internetowy.

„Wprowadzenie na rynek nowego Skype dla SIP jest znaczącym krokiem w przód dla Skype’a i dla wszystkich branż na świecie intensywnie korzystających z komunikacji”, powiedział Stefan Oberg, wiceprezes i dyrektor zarządzający Skype dla firm. „Skype dla SIP w sposób efektywny łączy oszczędność kosztów i zasięg Skype’a, uzyskany dzięki ogromnej bazie użytkowników, z funkcjonalnością zarządzania połączeniami, statystyką i możliwością integracji, które dają tradycyjne systemy PBX. W efekcie oferujemy współczesnym firmom znaczne oszczędności i zwiększoną produktywność”.

“Przedsiębiorstwa już od jakiegoś czasu czekały, aż Skype udoskonali swoją ofertę dla klientów biznesowych poprzez zintegrowane działanie”, powiedziała Rebecca Swensen, Analityk ds. Badań w IDC, Enterprise Mobility i IP Communications Services. „Połączenie z istniejącymi, opartymi na standardach, systemami SIP PBX jest więc dobrym sposobem poszerzenia oferty Skype na rynku biznesowym. Z zainteresowaniem będziemy obserwować, w jakim stopniu duże firmy zmienią swoją opinię na temat wprowadzenia Skype do własnych sieci”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)