Skype kontra operatorzy komórkowi

Skype kontra operatorzy komórkowi

Skype kontra operatorzy komórkowi
Źródło zdjęć: © Skype
17.07.2009 10:00, aktualizacja: 20.07.2009 09:37

Firma Skype naciska na instytucje sprawujące nadzór nad europejskimi operatorami komórkowym, aby interweniowały w sprawie odcinania przez nich dostępu do możliwości dzwonienia przez Internet

Firma Skype naciska na instytucje sprawujące nadzór nad europejskimi operatorami komórkowymi, aby interweniowały w sprawie odcinania przez nich dostępu do możliwości dzwonienia przez Internet.

Dzięki odpowiednim aplikacjom użytkownicy smart fonów mogą korzystać z dobrodziejstw jakie niesie technologia VoIP (Voice over Internet Protocol - technologia cyfrowa umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych). Niestety operatorzy komórkowi nie są jej przychylni. Warto przy tej okazji przypomnieć chociażby, że kilka miesięcy temu niemiecka sieć T-Mobile zabroniła swoim klientom korzystania z takiego rozwiązania. Spotkało się to z nieprzychylną reakcją komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów, Viviane Reding, która ostrzegła tydzień temu T-Mobile, że nie będzie tolerowała tego typu działań.

_ "Dyskryminacja serwisów Voice-over-IP przez operatorów nie może być tolerowana przez krajowe organy regulacyjne" _ - powiedziała Viviane Reding.

Obraz
© (fot. IDG)

Jak przekonuje unijna komisarz ds. konkurencji, Neelie Kroes, jej departament prowadzi od początku 200. roku monitoring działań operatorów sieci komórkowych przyglądając się czy respektują oni prawa jakie przysługują serwisom zapewniającym połączenia telefoniczne za pośrednictwem Internetu. Przyznała jednak, że formalnie nie rozpoczęto jeszcze ani jednego śledztwa antymonopolowego.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)