Składane koło

Składane koło06.02.2008 10:49
Składane koło
Źródło zdjęć: © Duncan Fitzsimson

Koło jest na tyle prostym wynalazkiem, że ciężko coś więcej wymyślić. Jak na maszynę prostą, jest bajecznie proste. Mimo to trwają próby poprawienia tego wynalazku starożytnych.

Jeżeli lubimy przejażdżki rowerowe na pewno chcielibyśmy mieć możliwość zabrania ze sobą jednośladu np. na wakacje.

Ze względu na wielkość kół oraz ramy problemem może okazać się jego utrudniony transport, który jest praktycznie niemożliwy bez wykorzystania specjalnego bagażnika umieszczonego na dachu samochodu lub przymocowanego do haka holowniczego.

Dzięki interesującemu projektowi tworzonemu w Wielkiej Brytanii przez Duncan Fitzsimons, transport rowerów czy urządzeń mobilnych jak wózki inwalidzkie może być znacznie wygodniejszy.

288772667379955859
Źródło zdjęć: © Przykłady zastosowań składanego koła (fot. Duncan Fitzsimson)

Ma być to możliwe poprzez wykorzystanie składanych kół wykonanych z włókna węglowego. Zastosowana konstrukcja pozwala na ich szybkie składanie i rozkładanie, tak by zajmowały one jak najmniej miejsca, i mogłyby być transportowane w samochodzie, taksówce czy samolotowych skrzyniach bagażowych.

Składane koła mogą także znaleźć zastosowanie w produkcji lekkich, przenośnych rowerów. Na razie jest to tylko prototyp i projektanci szukają dla niego rynku docelowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)