Skąd się wzięły znane symbole?

Skąd się wzięły znane symbole?

Skąd się wzięły znane symbole?
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.08.2010 16:00

Pierwszy komputer osobisty został zaprezentowany prawie 30 lat temu. Wizja Billa Gates’a spełniła się i obecnie komputer jest na prawie każdym biurku. Jednak nie każdy wie, skąd wzięły się powszechne używane w komputerach symbole. Postanowiliśmy więc przedstawić ich krótką historię

Pierwszy komputer osobisty został zaprezentowany prawie 30 lat temu. Wizja Billa Gates'a spełniła się i obecnie komputer jest na prawie każdym biurku. Jednak nie każdy wie, skąd wzięły się powszechne używane w komputerach symbole. Postanowiliśmy więc przedstawić ich krótką historię.

Codziennie widzimy różne oznaczenia, narysowane na urządzeniach, bądź umieszczone w programach komputerowych. Niektóre z symboli nawiązują do historii, nawet do starożytności. Inne są całkowicie nowoczesne i przedstawiają praktyczne działanie danej funkcji.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Jednak, czy zastawialiście się kiedyś skąd wzięła się popularna małpa w adresach e-mail, albo czemu symbol technologii Bluetooth zupełnie nie przypomina niczego, co kojarzyłoby się z bezprzewodowym transferem danych? Nie wspominając nawet o tym, dlaczego ktoś postanowił nazwać tę technologię "niebieski ząb".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)