Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM A - wyjątkowo jasny obiektyw typu zoom

Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM A - wyjątkowo jasny obiektyw typu zoom
18.04.2013 14:19
Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM A - wyjątkowo jasny obiektyw typu zoom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Sigma Corporation zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego obiektywu Sigma 18-35 mm F1.8 DC HSM. Jest to pierwszy na świecie obiektyw typu zoom o maksymalnej przysłonie F1.8 w całym zakresie ogniskowych, zaprojektowany specjalnie do współpracy z lustrzankami cyfrowymi o matrycy APS-C.

Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM to obiektyw nowej generacji, który łączy światło obiektywów stałoogniskowych z uniwersalnością zoom’a. W porównaniu z przysłoną F2.8 w innych topowych obiektywach zmiennoogniskowych, pozwala na fotografowanie ze znacznie krótszym czasem otwarcia migawki (w trudniejszych warunkach oświetleniowych), a także zmniejsza głębię ostrości umożliwiając wydobycie fotografowanego obiektu z tła.

Aby uzyskać szeroki zakres ogniskowych w połączeniu ze stałym światłem F1.8 i aby zniwelować wszelkiego rodzaju dystorsje czy aberracje (sferyczne, wzdłużne), konstrukcja obiektywu musiała być bardzo skomplikowana. Podczas projektowania, zapewne pomocne było doświadczenie nabyte przy konstruowaniu innych, szerokokątnych obiektywów (np. Sigmy 8-1. mm czy 12-24 mm II).

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania obiektyw nie zmienia swojej długości podczas ostrzenia oraz zmiany ogniskowych. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu można zastosować filtry polaryzacyjne lub połówkowe. Bliki oraz refleksy kontrolowano i korygowano już w początkowych fazach projektowania obiektywu. W obiektywie zastosowano autorski system warstw antyrefleksyjnych - Super Multi Layer Conating.

288769106852067475
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Obiektyw umożliwia fotografowanie obiektywów znajdujących się 2. cm od matrycy aparatu (powiększenie 1:4,3). Ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor) dbać ma o ustawianie ostrości. Nie występują tu klasyczne połączenia mechaniczne przez co napęd pracuje ciszej. Silnik zapewnia możliwość doostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF.

9-cio listkowa kołowa przysłona zapewnia rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia. Nowe linie produktów posiadają gumowe wykończenia. Przełączanie AF/MF oraz zakładanie osłony tulipanowej odbywa się z naturalnym oporem. Korpus obiektywu wykonano z metalu oraz materiału TSC. Termicznie Stabilny Kompozyt jest odporny na udary, niekorzystne temperatury oraz odkształcenia. Na obudowach wygrawerowano 3 cyfry oznaczające rok wprowadzenia modelu na rynek. W obiektywie zamontowano mosiężne mocowanie bagnetowe.

Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu „Sigma Optimization Pro”. można samemu wgrywać nowe oprogramowanie, a także dostosowywać takie parametry jak punkt ostrości. Do pomiaru rozdzielczości obiektywu opracowano system pomiarowy "A1" oparty o 46 megapikselową matrycę Foveon. Produkcja i projektowanie wszystkich podzespołów, ich kompletacja oraz testowanie odbywa się w ramach jednego zintegrowanego procesu produkcyjnego, który w całości odbywa się w japońskiej fabryce w Aizu.
Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM A - specyfikacja:
- konstrukcja: 17 elementów w 12 grupach
- minimalna przysłona: F16
- średnica filtra: 72 mm
- kąt widzenia (SD1): 76.5°-44.2°
- minimalna odległość ostrzenia: 28 cm od matrycy aparatu
- wymiary (średnica x długość) 78mm x 121 mm
- liczba listków przysłony: 9 zaokrąglonych listków
- maksymalne powiększenie: 1:4,3

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)